Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Karakter jellemzések?

Karakter jellemzések?

Figyelt kérdés
Fanfichez szeretnék egy karakter jellemzést mintának. Egy depressziós, emo beütésűre van szükségem. Ebből kiindulva bármi jó! Aki segít, hálás köszönetem!

2014. márc. 22. 18:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem értelek, egy sablon kell, vagy nem tudsz jellemezni? Sablonról még nem hallottam, bár vannak segítő kérdések, pl. itt:

[link]

Ha megpróbálsz ezen átmenni a karakterrel, sok gond nem lehet később, bár ez túl sok információ, nem kell mindet felhasználni.

Ha nem tudsz jellemezni, ezért kéne egy "karaktersablon", hogy majd te felhasználod és az adott karakterhez igazítod itt-ott, akkor 1. rossz helyen jársz, 2. kevés az információ. Mert nézd, én most feldobok egyet neked, mit fogsz tudni kezdeni vele? Semmit. Vagy ha igen, akkor úgyis ki tudtad volna taláni magadtól, tehát megint csak nem értél vele semmit.


Tehát ha a rávezető kérdéseket elhagyjuk, akkor három fontos rész marad: háttér, belső, külső. A legalapvetőbbek, amik egy karakter felvázolásához szükségesek. Innen tovább lehet építeni mindenféle nyalánksággal, de az történetfüggő (szerintem, jégüres térbe nem alkotunk karakter).

Háttér: legyen 14 éves, fiú. De lehet lány is, az emo (a klasszikus mainstream irányazata) ebből a szempontból elég uniszex. Átlagos magyar (én ebbe az országba helyeztem, de máshol is élhet), alsó-középkategóriás fizetésű szülők, sok munka. Megbecsülést nem kapnak, túlórát igen. A gyerek mindent megkapott, amit a pénztárca bírt és anyu sem ellenezte, de hát ez nem sok. Szeretet volt, a család a te várad, itthon otthon vagy stb. Balatoni nyaralás, ha apunak épp volt szabadsága, amúgy csak menj le focizni a fiúkkal.

A gyerek értelmes, rendes, tisztelettudó - éppen ezért lesz átlagos. Szeretne kitűnni, de senki nem evszi észre, jól tanul, de nem a legjobb, jó a magaviselete, de nem túl szociális, nem lesz belőle "osztályelnök", sportokban nem kiemelkedő. Erős erkölcsi bázist kapott, ezért nem akar rossz lenni, hogy észrevegyék. Valami kis baráti kört csak felépít, de egyre inkább úgy érzi, nem való oda.

Középiskola, új világ, új emberek: lehetőség kitűnni, mégsem jön össze. Marad szürke. A kamaszkor is eltalálja, mindenki engem utál életérzés, szülőktől eltávolodás. A neten esetleg belefut ezekbe a depis-emos irányzatokba, először csak a zenék oldaláról, később a stílust is átveszi. Ezzel kitűnik ugyan, de legfeljebb a nagymama sajnálkozik, hogy mi lett a kisunokájából, a többséget nem izgatja. Találkozik nyílt megvetéssel is. Nincsenek hasonstílusú barátai, annyira nem látványosan emo, inkább magába forduló. Szociálisan elzárkózik mindenkitől, elkezd verseket írni. (Olvasni nem. Az ciki.) Nem vágja magát, de szeretné (csak gyáva hozzá), van egy lány, akibe halálosan szerelmes (persze az ügyeletes népszerű kislány, aki észre sem veszi, de a karakter szerint direkt nem foglalkozik vele, hogy bántsa).

Belső: magábaforduló, szociálisan kissé szegényes, emiatt sok belső konfliktust él meg. Depresszióra hajlamos. Nincs előtte megfelelő felnőttkép, nincs követhető minta: a szüleit tisztelte, de nem akar az ő útjukra lépni, többre vágyik. Tanácstalan, nem tudja, mit kezdjen magával, mire képes. Képzeletében erősebb, jobb, mint a valóságban, ezért inkább az álmaiban éli ki magát. A versek levezetik a feszültséget, ezekben próbálja kifejezni magát és a világról alkotott képét. Szerinte jók, és érdemesek lennének a publikációra (van is egy, amire nagyon büszke, naponta újraolvassa, csiszolgatja), mégsem meri megmutatni, fél a kritikától. Önbizalma csak addig van, amíg nem kell emberek közé mennie.

Külső: ez azt hiszem, sablon lesz. :) Kissé nőies, vékony, de erős csontozatú, emiatt nem igazán metroszexuális. Nagy a keze, ez főleg a vékony csukló mellett néz ki furán. (Kamaszkor, na.) Fekete haj, semmiképpen nem rövid (lehet hosszú is). Legyen szürke a szeme, az vicces. Arcszőrzet nincs: várta, hogy legyen, de a pamacsok és szőrszálak nem az volt, amire vágyott, így inkább csipesszel is kiszedi, csak ne lássa. Fehér bőrű. Sötét ruhákban jár, amik sokat takarnak (nem elégedett a testével, de nem tesz a változásért semmit), próbál a divaton kívül maradni, de nem is akar "rocker" lenni. Valahol mindig ott van a fülese, hogy zenét hallgathasson. A táska a vállán állandó vendég, benne a füzetével és a verseivel.


Nos, ez egy használható alap. Ha ezt kérted... ha nem, marad a karaktertesz. (Egyébként ha akarod, használhatod, tényleg. Nekem nem kell.)

2014. márc. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!