Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha regényt írok és a szereplők...

Ha regényt írok és a szereplők valósak csak más a nevük az úgy jó vagy nem?

Figyelt kérdés
A szereplők a volt osztályom lennének legalábbis egy része. És akkor a jellemük is ugyanolyan legyen? Mert ahogy elkezdtem a tanárnőt jellemezni az inkább az újra vall és nem a régire.

2014. márc. 20. 19:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az író. Ha nem egy dokumentum-film forgatókönyvét írod,akkor olyan tulajdonságokkal ruházod fel a szereplőket, amilyenekkel kedved tartja..:)
2014. márc. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kocsis Izabella válasza:
Úgy írod meg a regényedet ahogy akarod...
2014. márc. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szolgálhatnak az ismerőseid alapul egy-egy szereplő megalkotásához, de úgy alakítod őket, ahogy akarod, hiszen te vagy a történet írója. Én is alapoztam már karaktert a föci tanáromon, mert olyan hihetetlen figura, de mivel nem látok bele a fejébe, nekem kellett még különböző tulajdonságokkal felruháznom, és most rá sem lehet ismerni. :)
2014. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy jónak látod, viszont ne akard megjelentetni, közszemlére tenni.
2014. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A motiváció a kulcs. Ezt kell megtalálni, és beleilleszteni a történetbe. A karakterek nem csak úgy lógnak a levegőben, hanem részei az eseményeknek.

Szóval XY csak a saját életében XY, ha másmilyen hatások érnék, akkor lehet tök máshogy reagál, gondolkozik, cselekszik.

2014. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"az úgy jó vagy nem?"

Az úgy nagyon jó.

2014. márc. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*de amúgy tök mindegy:)) Ja de am, ha esetleg túlzottan hasonlít vki saját dolgaira, most nem írásra gondolok, hanem valós események sorozatát saját kútfőből kipattantként eladni, akkor esetleg perelhet.
2014. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*de én ezt nemtom.
2014. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs azzal semmi baj, ha belerakod az osztálytársaidat, de persze más névvel. És ne legyen egyértelmű, hogy ki kicsoda (de ahogy a többiek is mondták, te írod a regényt, nem akarok nagyon beleszólni). És így meg lehet jelentetni.
2014. márc. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én mindig vagy a körülöttem élő emberekről mintázom a szereplőket,vagy könyvszereplőket mixelek.

pl.: Perselus Piton (Harry Potter) + Quintus Schwarz (Laura sorozat) + a matektanárom ;)

2014. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!