Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket tudtok, ami...

Milyen könyveket tudtok, ami 15-17 évesekről szól?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 18:39
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
Adrian Mole naplója? Bár ott az elejénmég úgy emlékszem 14 éves a srác, de fetrengeni lehet a röhögéstől... Nekem az egyik legkedvencebb olvasmányom volt, mert szabadszájú.
2009. dec. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:

Evernight

Evermoore

Pokoli báléjszakák



Általában a piros pöttyös könyvek...figyedl meg :))))

2009. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
nekem megvoltak jacqueline wilson könyvei (szerelmes lányok, lányok késésben...), aztán a fiúk kizárva könyvek thomas brezinatól, meg még a laurás könyvek, peter freundtól, ezek többnyire lányosak, de nem írtad kinek lesz, és még tapasztaltam, hogy az idősebbek is szívesen olvassák a két ikerkislányról szóló fairy oak trilógiát, most ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni
2009. dec. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Mark Twain:Tom Sawyer kalandjai

Mark Twain: Hucklebery Finn kalandjai

Gárdonyi Géza: Egri csillagok

Fekete István: Tüskevár

Verne Gyula: A tizenöt éves kapitány

2009. dec. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:

Én nem rég olvastam Kertész Erzsébettől a Bettina három élete című könyvet. Az egész életét írja le a lánynak, születéstől halálig.

Aztán ajánlom neked a Pöttyös és csíkos könyveket.(Szabó Magda - Születésnap; Charlotte Bronte - A lowoodi árva; G. Szabó Judit - Hárman a szekrény tetején, stb.) Mostanában kezdtem el Szilvási Lajost és Berkesi Adnrást olvasni. Nekem ők is nagyon tetszenek.

Ha nagyon modern könyveket akarsz, akkor tényleg a piros pöttyös könyvek a neked valóak.

15/L

2009. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal: A TWILIGHT SAGA kihagyhatatlan!!!
2009. dec. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Meg Cabot: Neveletlen hercegnő naplója
2009. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

10:50! Én is imádom az egymás szemébent! nem találkoztam még mással aki szintén olvasta volna! :)))

amúgy: Szerelmem nyara

Harry Potter XD

2009. dec. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

Harper Lee: Ne bántsátok a feketerigót (a 20. sz. 7. legjobb könyvének választották, óriási, kortárs amerikai író, a nagy gazdasági világválság Alabamájában játszódik).

Filmváltozata Oscar-díjas, fsz: Gregory Peck


Lakatos Menyhért: Füstös képek. Békés megyei romák két világháború közötti nyomorúságos életéről szóló kalandos, de nem kalandregény. Aranyos humorú,szívbemarkoló. Lakatos Menyhért önéletrajzi könyve, melyért a nemzetközi Pen Club elnökének választották. A magyarországi roma irodalom csúcsa.

2009. dec. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Bocs, Harper Lee és Lakatos Menyhért mellett mejdnem elfelejtettem. A Te korodban muszáj Rejtő Jenőt olvasni, mert az Ő humorán nevelkedett emberek kiválóan megértik egymást, mi több, megtanítanak az igazi humorra, ami nélkül az életed silány lenne. Elsőként javasolnám:

1. Piszkos Fred a kapitány

2. Piszkos Fred visszatér Fülig Jimmy öszinte sajnálatára

3. A tizennégykarátos autó

4. (és kb. 200 egyéb könyv, színházi darad és bohózat.)

A rekeszizomgörcsödért nem vállalok felelősséget!A világlátásod fog ettől a humortól megváltozni. Ezzel együtt az életminőséged is!!!!

2009. dec. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!