Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Harry Potter és a főnix...

A Harry Potter és a főnix rendje könyv borítóján mi szerepel?

Figyelt kérdés
A hátsó részén 3 személy van: egy fiú, egy öregebb hölgy és egy férfi, kik ezek? A könyvet elolvastam, a filmet láttam, de nem nagyon tudtam rájönni kik lehetnek. Persze sejtésem van, de nem hiszem, hogy azok akikre én gondolok.

2014. febr. 22. 14:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Többször olvastam a könyveket, úgyhogy pontosan tudom, miről beszélek. (írok)

Azért nem Umbridge, Neville és Sirius vannak rajta, mert a borítókészítőnek nem szokása emberkéket random összedobálni, mindössze annyi logikával, hogy mindegyik hp-s szereplő.

Amúgy a borító hátsó része azt a jelenetet ábrázolja, amikor a Rend tagok elhozzák Harryt a Privet Drive-ról.Márpedig Tonks, Sirius és Mordon rendtagok, akik segítettek Harrynek eljutni a Grimmauld térre. A te általad említett három szereplő soha, egyetlen jelenetben sem tartózkodtak egy helyen, sőt még csak egymás közelében sem.

Igen, Tonksnak lila, tüsi haja van. Mivel a borító kékes, így a lila szín nem látható, de a tüsi haj igen.

2014. ápr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
de fogalmatlan vagy. sirius nem lépett ki ahazból és nem ment el harryé h kimentse -.- beteg vagy, nem olvastad elégszer úgy látszik
2014. ápr. 22. 21:37
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálattal látom, hogy hiába magyarázom,mintha a falnak beszélnék. Nem akarlak megbántani, de a szövegértést igazán gyakorolhatnád, akkor talán még értelme is lenne itt kérdéseket feltenni.

Zárójelben hozzáteszem, hogy egyszer SEM állítottam, hogy Sirius is részt vett Harry kimenekítésén. Én pontosan az ELLENKEZŐJÉT magyaráztam. A borítón az a jelenet szerepel, amikor a Főnix rendje tagok elmennek Harry-ért. Mint, ahogy te is említetted Sirius nem volt ott. Akkor, hogy a merlinben lenne rajta a borítón?! Csak századszorra mondom, hogy csak úgy nem dobálnak össze szereplőket.

Megint hosszan magyaráztam, és valószínűleg megint nem nagy eredménnyel...

További Szép Napot!:)

2014. ápr. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

És most én kérek bocsánatot. Visszaolvastam a kommenteket és egy helyen valóban véletlenül Siriust írtam Lupin helyett. Így előző válaszom kissé értelmetlen, de abban már nem írtam hülyeséget. Legalábbis szerintem,bár sejem, hogy te másképp vélekedsz.

De továbbra is tartom magam ahhoz, hogy Lupin, Tonks és Mordon szerepel a borítón.

2014. ápr. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Mordon, Tonks, Lupin. Kész.
2014. ápr. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
A borito elején Harry látszik, amint az ajtók között keresik a bizonyos termet, ez a könyvben van részletesen leírva. A hátulján: jobb oldalt, az biztos h Mordon, neki van ilyen szeme, nagydarab teste. Bal oldalt az Tonks, ő lányosabban néz ki az illusztráción és neki van egyedül rövid tüskés/hegyes haja. Középen hátul az Sirius teljesen úgy néz ki, mint a színész. Aki többször látta/olvasta, az értheti.
2018. júl. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!