Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Tűz és Jég Dala. Hol tart...

A Tűz és Jég Dala. Hol tart jelenleg a történet (az 5. könyvvel bezárólag)?

Figyelt kérdés
Mert köztudott, hogy trilógiának tervezte. Tehát akkor ezzel az 5 kötetnyi történettel körülbelül hol tartunk a "trilógián" belül?
2014. febr. 9. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet így meghatározni. Készítettek erről vele egy interjút, amin elmondta,h igen, trilógiának tervezte, de ha elkezd az ember írni, akkor közben folyamatosan gyarapodnak a dolgok, amikről írni akar, így lett belőle 5, majd 6, végül 7 könyv, amit tervez.
2014. febr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod :) de arról csak lehet tudni valamit, hogy most hányadán állunk. nehezen tudom elképzelni, ez alapján, amit mondtál, hogy az író valaha is befejezi. az biztos, hogy van egy fix pont, ahol a történet véget ér, így valószínűleg arról is van fogalma, hogy hol van most. én olvastam erről valamit, csak nem emlékszem, pontosan hogy volt, hogy valahányadik könyvnél jár a sztori a felénél. talán a 3.-nál, de nem biztos, ezért érdeklődtem.
2014. febr. 9. 10:54
 3/5 anonim ***** válasza:

A Sárkányok tánca eredetileg a trilógia második része lett volna. (Mármint a cím.) Tehát nyugodtan lehet azt mondani, hogy a felénél vagyunk.

A "The winds of winter" pedig az utolsó regény lett volna a trilógiából, de ezen is bővített. Ugye most már tudjuk, hogy az "utolsó" rész a "A Dream of Spring" címet viseli (ami eredetileg "A Time for Wolves" néven futott).

2014. febr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem is kb. a felénél lehetünk, mert az eddigi 5 könyv kb. 2 év történetét meséli el, és nem hiszem,h a maradék kettő hosszabb időt ölelne majd fel.
2014. febr. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ha ez valóban így van, hogy 5 könyvvel jutottunk el a kétharmadáig a sztorinak, akkor én még jobban kételkedem benne, hogy két könyv elég lesz a befejezésre. Én minimum hármat saccolok. Reménykedem, hogy a két könyv elég lesz. A tűz és jég dala története szerintem az utóbbi évek legjobb sorozata és epikus története. Most, ahogy azt a Sárkányok tánca előszavában is olvastam, tényleg úgy néz ki, hogy az 5. könyv végével minden készen áll a fináléra (bár az ötödik könyv végét is "leharapta" az író, de attól függetlenül, így van; másrészt meg ez az újabb rövidítés arra enged következtetni, hogy a 6. könyvet sem egészben fogjuk megkapni, a hetedik könyv így meg nem lesz elég a befejezésre).
2014. febr. 9. 17:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!