Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Titeket milyen témájú könyvek...

Titeket milyen témájú könyvek érdekelnek?

Figyelt kérdés
Ha van rá példa akkor a könyv címét megköszönném!

2014. febr. 2. 13:41
 1/7 A kérdező kommentje:
Látom sok könyvmoly van....
2014. febr. 2. 13:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nehéz erre a kérdésre válaszolni, mert főleg egy könyvmoly, nem csak egyetlen témában érdekelt.

Habár én nem tartom magam annak (eléggé naplopó vagyok és van úgy, hogy tényleg semmittevéssel telik 24 óra), szívesen olvasok. Mindig ami pillanatnyilag megfog.

Szeretem a horror/thriller/fantasy témájú, főleg kifordított sztorikat. (A Tűz és Jég dala, Hívj be, Gépnarancs, stb.)

Azt vettem észre, hogy az orosz realisták is olvastatják magukat. :D

Magyarok közül főleg a történelmi regények, leírások, amik érdekelnek. Maiak közül Bán Mór, Benkő László. Sci-fi téren pedig Csodaidők.

(Bevallom, sok írót nem ismerek. Sajnos mindig csak kis részletre terjed ki az érdeklődésem.)

Hm...ja igen, és Kiszely István rengeteg könyvét is nézegettem már, mert anno nagyon érdekelt az antropológia. De azok is tetszettek.

Még ilyen "közhelyek": Carl Sagan, Hawking, Dawkins, Konrad Lorenz, ami a természetről szól. :)

2014. febr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A jó témájú, az izgalmas témájú könyvek:)
2014. febr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából inkább mi nem... azt hiszem, a nagy könyvéhségű olvasóknál már ez a szempont, mert egy témán belül maradni igen nehéz.

Igazából bármi, kivétel, ami nem, de még azt is elolvasom. Sosem gondoltam volna, hogy egy romantikus erotikus régi amerikai történelmi "nőregényt" fogok olvasni, erre most itt tartok. (Egyszerűen annyira beteg volt a fülszöveg, nem hagyhattam ki. És a könyv pont olyan, mint amilyennek leírta. Félelmetes. Többet nem olvasok ilyet.)

Én inkább nem témára megyek, hanem a hiátusokat foltozom. A műveltségem sosem terjedhet ki mindenre, ezt tudom, mégis ez a cél. Ha nem "hiánypótló" könyv van a kezemben, akkor a fantasztikus zsánerben keresgélek, bár általában itt is a "kihagyhatatlan" művek között tallózok. De alapvetően itt a téma fontosabb, pl. a fanatsy és a sci-fi "keményebb" irányvonalai, vagy az urban fanatsy világ szokott megfogni.


(Egyébként most a korai amerikai irodalom illetve az angol romantika lesz terítéken, a hazaiak közül pedig a háború utáni irodalomból válogatok. A fantasztikumot most hanyagolom.)

2014. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Komolyan 3perc után már beírsz, mert nincs válasz...
2014. febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen komolyan.

Felvilágosítalak, hogy vannak türelmetlen emberek. Kpzeld találtál egyet. "-Jé, vannak mások is! Ohh...."

2014. febr. 2. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Stephen King - abszolút kedvenc

Dean Ray Koontz

Robin Cook

Joe Hill

Peter Straub

Anne Rice

Darren Shan

J.R. Ward

Vavyan Fable

Lovecraft

James Herbert


őket olvasom, és gyűjtöm. Stephen King könyveiből, és Vavyan Fable könyveiből már csak azt veszem ami újonnan megjelenik, mert teljes a gyűjtemény. Dean Ray Koontz-ból már csak 12 könyv hiányzik a teljes készlethez.


A többi pedig folyamatosan gyűlik. Szépen gyarapodik a nappalimban a házi könyvtáram:)


Tervben van még a true blood sorozat biztosan, Geena Showalter, A Dexter sorozat és Clive Barker is valamikor.


N/27

2014. febr. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!