Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlanátok jó könyvet, ami a...

Ajánlanátok jó könyvet, ami a forgatókönyvírásról szól?

Figyelt kérdés
Már a neten találtam néhányat, de nem tudom eldönteni melyik a jobb. Ezért kérem, hogy segítsetek. Köszönöm :)

2014. jan. 30. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
erre engem is érdekelne a válasz..:/
2014. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elárulok egy titkot srácok, aki tud jó forgatókönyvet írni, az nem ír arról, hogyan kell azt megírni. Kamu az összes. Na persze én sem hittem el, aztán belenézegettem Syd Field, meg Tóth Róbert könyvébe, és hát...kalap sz.arok. Csak nem forgatókönyvírói álmokat dédelgettek? :)
2014. febr. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Nem kalap szarok. Syd nagyon is jó.

Én magam regényírással bíbelődök, de filmes szakon tanulok. 11 év alatt kialakult már a technikám meg egy sajátos stílusom, hogyan írjak és hogyan építsem fel a történeteimet, de azt nem tudtam, formailag milyen egy forgatókönyv. Szóval megvettem Syd könyvét.


Először is, újat nem sokat mondott, mert ösztönösen úgy építek fel egy sztorit, ahogy ő javasolja, így kb a könyv 20%ban volt csak hasznos - abban, hogy hogyan ültessem forgatókönyvi keretek közé a képzeletemet. És mivel kérdéses, hogy ki hogyan szerkeszt alapjaiban, van, akinek több, van, akinek kevesebb újdonság akadhat benne.


Arra viszont BIZTOSAN jó, hogy rávezessen valakit, hogyan kell forgatókönyvet írni. Én csak ajánlani tudom! Illetve a neten is fent van sablon.

2014. febr. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A Moly olyan sokat tud, ha már lehet listákat készíteni, az ember kezdje ott a keresést!

[link]

Egri tényleg jó, bár inkább csak "elméleti alapok", regényíráshoz is sokat javasolják. Mondjuk józan ésszel kitalálható majdnem minden tanács, ez így van, de "kényelmesebb" leülni és elolvasni, majd elégedetten belegondolni, hogy "na, ezzel sem lettem okosabb". Az hasznos, hogy egy helyen vannak a dolgok és tisztességesen összefoglalva.

2014. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen ige, az utolso valaszolo utolso mondata a lenyeg az egeszben :)
2014. febr. 2. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!