Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Stephen King: A ragyogás-t...

Stephen King: A ragyogás-t könyvben érdemesebb először elolvasni vagy filmen érdemesebb először megnézni?

Figyelt kérdés
Ha megnézem először filmben, akkor utána már nem lesz élvezhető elolvasva?

2013. dec. 11. 17:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Először inkább olvasd el, aztán nézd meg filmben.
2013. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
78%
Mindenképp először a könyvet! Ha a filmet nézed meg előbb el megy a kedved az elolvasásától...
2013. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Aranyszabály: Először könyv, utána a film.

Kivételt képez a Szerelmünk lapjai, mert az botrányos könyvben, filmben viszont nagyon jó.

2013. dec. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg úgy hallottam hogy a Halálsoron-t is meglehet először nézni filmben, mert az jól sikerült.
2013. dec. 11. 19:13
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Én először a filmet láttam, és csak utána olvastam. Nekem egyáltalán nem vette el a kedvemet az elolvasásától, sőt a film hozta meg. Szerintem először nyugodtan nézd meg filmen, nekem nagyon tetszett, és így még talán jobbnak is fogod találni, mert nem hasonlítgatod állandóan a könyvvel, hogy ez se így volt meg az se. A film másabb mint a könyv, én élveztem úgy is az olvasását, hogy tudtam nagyjából mi fog történni. Sokkal részletesebb a könyv, a karakterek meg a történések szempontjából is. Sokszor olvastam olyat, hogy azoknak nem tetszett a film, akik már előtte olvasták, mert összehasonlítgatták a könyvvel és nem tetszett nekik h nagyon megváltoztatták benne a dolgokat. Én örülök hogy először láttam a filmet és csak utána olvastam, mert így mindkettő tetszett, és nem hasonlítgattam őket.
2013. dec. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Egy filmre sem emlekszem, ami King konyveibol volt es jo lett volna. Mindenkeppen a konyvvel kezdd!
2013. dec. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a filmet láttam először, az hozta meg a kedvemet az olvasáshoz. A könyv ezerszer jobban tetszett a filmnél, sokkal jobb volt a vége is. Ennek ellenére, amíg nem olvastam a könyvet, addig a film is tetszett, utána, mint adaptáció, egyáltalán nem. Így én személy szerint azt mondanám, hogy előbb nézd meg a filmet, utána olvasd el a könyvet, mert sokkal jobb élményben lesz részed, mint fordítva.


A Halálsoronnál mindegy, melyikkel kezdesz, fantasztikus lett mindkettő. :) Talán ott érdemes mégis csak a könyvvel kezdeni, mert "csattanós" a vége, és sokkal izgalmasabb, ha elhúzod. Nagyon megható történet!

2013. dec. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Olvasni, mindig először olvasni!
2014. ápr. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Olvasd, már csak azért is, hogy mindent saját magad képzelhess el!
2014. júl. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!