Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit gondoltok arról,...

Ti mit gondoltok arról, amikor egy könyvben az egyik főszereplő vagy más nagyon kedvelt szereplő hal meg?

Figyelt kérdés
Olvastam az Éhezők viadala trilógiát, aminek az utolsó részében csak úgy hullanak a kedvelt szereplők, de most a Trónok harcában is szembesültem ezzel. Szerintetek az ilyen már-már felesleges halálok kellenek ahhoz, hogy jó könyv íródjék vagy ti inkább ellene vagytok?

2013. nov. 22. 21:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
84%

SPOILER


Csak a rend kedvéért: 3 pov szereplő hal meg a Tűz és Jég dalában. Arys Oakheart (Arys Vasszív) is pov karakter. :)


Ráadásul most Jon feje fölött is ott lebeg a halál, Jaime-ről pedig nem tudjuk, mi történt, miután besétált a csapdába. (Bár szerintem egyikük sem fog "véglegesen" távozni a történetből... legalábbis egyenlőre! :)

2013. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen, Arys POV karakter volt, de nem számít főszereplőnek, csak rajta keresztül lett bemutatva 1-2 dolog Dorneban plusz h a királyi őrség tagjai sem tökéletesek.
2013. nov. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Akkor már 4 POV karakter halt meg, mert Quent Martell is az volt.


És azt már hagy az író döntse el, kit öl meg, meg kit ne. Ha valaki reálisan akarja ábrázolni a dolgokat, akkor az ezzel jár.

Ha valaki nem akar halálról olvasni, olvasson tini naplóregényeket a láwról és egyéb 1st world problem-okról.

2013. nov. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%

#13:


:) Róla meg is feledkeztem! :)

2013. nov. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem néhány fontos szereplőnek meg kell halnia, különben elég fura volna, hogy például a HP-ben Harry minden barátja és az összes főszereplő túléli, mert különben nem lett volna túl reális.

A Tűz és Jég dalában mindig van értelme a szereplők halálának, most is lehetne érveket felsorakoztatni amellett, hogy a halálukon lévő szereplők túlélik-e, vagy sem. Eddardnak meg kellett halnia, hogy a gyermekei önállósodjanak és megtalálják a saját útjukat. Meg ha elment volna a Falra, akkor elmondta volna Jonnak, hogy kik a szülei. Mert ha nem ő és Wylla, akkor az lesz a sorozat egyik legnagyobb poénja, ha kiderül. (És akkor talán életben marad Jon *reménykedik*.) Ha meg Jon tényleg Eddard és Wylla fia, akkor meg Martin apó a markába röhöghet, hogy mennyi értelmetlen elmélet született erre a jelentéktelen dologra.

Szóval szerintem a fontos szereplők meggyilkolása azért lényeges, hogy ne legyen túl nyilvánvaló az egész. (Kedvenc könyvem - Csodaidők - második kötete vége: fél szereplőgárda meghal, és nincs meg a könyvtárban a folytatás... Igencsak ösztönzött a tobábbi kötetek megvételére.)

2013. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!