Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok? (16/L)

Milyen könyvet ajánlotok? (16/L)

Figyelt kérdés

Azért ebbe a kategóriába írom,mert szerintem ezt többen olvassák.


Lélektani,filozófiai könyveket kedvelek.Ugyanakkor az izgalmas,fantasy,misztikus könyveket sem vetem meg.

Jeleleg olvasom a Titkos kertet,majd a Zabhegyezőt,Vándorsólyom kisasszonyt,Twist Olivért fogom elolvasni.Tervezem a Narnia 2,3..stb részeit is elolvasni(az 1. részt olavstam).E.Bronte:Üvöltő szelek,meg van még valami 1-2 nagyon híres,azokat is kikölcsönzöm majd.


És Rónaszegi Miklós: A Sánta Bölény ,

-||- : Indián halála ,

Cooper:A Préri,

John Updike:

(1984) The Witches of Eastwick (Az eastwicki boszorkányok)

(2008) The Widows of Eastwick (Az eastwicki özvegyek)


meg csak tervben vannak.Érdemes őket elolvasni?Ti miket ajánlotok még?(Emelt magyarra is majd egyszer menni akarok,így ha valakinek a kötelezők közül valami eszébe jut,azt is szívesen fogadom)


:)

Köszönöm



2013. nov. 21. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ennyi idősen, hasonló érdeklődési körrel orosz íróktól olvastam leginkább - Dosztojevszkij a mai napig a kedvencem, de bizonyára Tolsztoj, Gogol, Puskin, Szolzsenyicin, Goncsarov illetve Bulgakov írásai is tetszenének. Főleg Dosztojevszkij művei lélektani jellegűek.

A többi közül, amiket említettél, a Zabhegyező nekem nagyon nem az esetem. A Twist Olivér tényleg jó. A Narnia nem rossz, de nem egy nagy szám, legalábbis engem nem fogott meg különösebben - ha már klasszikus fantasyt szeretnél, akkor inkább Michael Endétől ajánlom a Momót és A Végtelen Történetet.

Az eastwicki boszorkányokat jómagam szintén nem kedvelem.

Ajánlom még Alexandre Dumas regényeit (izgalmas/kaland/klasszikus, de a lélektani vonulat sem elhanyagolható), Voltaire Candide-ját, Szerb Antalt, és Walter Scottól az Ivanhoe-t.

Most így hirtelenjében ennyi jut az eszembe.

2013. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Szerb Antalt én is ajánlom (Pendragon legenda).

Kosztolányi: Édes Anna

Bulgakov: Mester és Margarita

Eco: A rózsa neve (igaz ezt vagy 3. nekifutásra sikerült elolvasnom a sok latin szöveg és kitérő rész miatt, de nagyon-nagyon jó könyv)

2013. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ó,az oroszokat én is ismerem,Gogolt szerettem,mondjuk csak 4 művét ismerem,Dovsztojeszkijtől is tervezek egy könyvet olvasni,mert nemrég szereztem be tőle véletlenszerűen egy könyvet.


Köszönöm az ajánlások,örülök,hogy lesz mit olvasnom ezek után is :)


(Persze,ha valakinek van valami ötlete még bármikor,szívesen fogadom :) )

2013. nov. 22. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Dosztojevszkijt a Bűn és bűnhődéssel kezdd, és a második A félkegyelmű legyen.
2013. nov. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Anna Karenina? :) Legyek Ura, a Virágot Algernonnak is remek könyv, inkább pszichológiai. 17/L
2013. nov. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Csehovot minenképpen ajánlom, amúgy is kötelező, bár csak valamelyik drámája. A novellái is nagyon jók, pl A hatos számú kórterem.


Pszichoógia- filozófia témában: Huxley: Szép új világ

Orwell: Állatfarm


Thomas Mann: Mario és a varázsló

Babits: A gólyakalifa



Csatlakozva az előttem szólókhoz; Dosztojevszkijt, Goldingot, Kosztolányit én is nagyon ajánlom :)

2013. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!