Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Őszinte véleményeket kérnék....

Őszinte véleményeket kérnék. Szerintetek milyen lenne a történetem (könyvem, ha sikerülne) az összefoglalója alapján?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék író lenni, egészen más terveim vannak a jövőre nézve, de régi vágyam, hogy írjak egy könyvet. Terveim szerint egy kitalált történet lenne, amibe belecsempészném azt a kevéske (koromhoz képest inkább sok) élettapasztalatom, és gondolatom. Mert azt hiszem, ezeket meg kell osztanom a világgal. Nem szeretném elsietni a dolgot, hagyom, hogy fejlődjön még az írásmódom, és persze még biztosan lesznek újabb és újabb érzéseim, amiket kár lenne kihagyni a könyvből. Éppen ezért szeretném már most elkezdeni, hogy elég időm legyen rá, és ne azon kapjam magam, hogy már fújom el a tizennyolc gyertyát a tortámon, és még nem vagyok sehol a történettel. Már kigondoltam az "alapsztorit", de nem vagyok biztos benne, hogy elég jó. Alább összefoglalom, mi történne benne.

Nagyon sok helyszínen játszódik a történet, mivel sok-sok különböző nemzetiségű főszereplő van benne, és nem csak erről a bolygóról. A Nyumbani nevezetű bolygón két -emberhez hasonló- lény is él. Az egyik a juu, a másik a mawazo. Az előbbi népség a Földre utazik, és szövetkezik az amerikai államfővel, Harold Kenneth-tel (kitalált szereplő, igazából nem ő az elnök, de gondolom ezt tudjátok. Valóságos szereplők nincsenek a "könyvben"). Harold a megbeszélt terv szerint, fényképek alapján megkeresteti a világ egyetlen félig földi ember, félig mawazo lányát, aki valójában a Franciaországban élő Celine. Vele, vagy az ő megöletésével akarták rávenni a mawazo-kat, hogy álljanak át az ő oldalukra, és a Föld lakossága átköltözzön a Nyumbani bolygójára, ahol boldogan éljenek, míg meg nem halnak. Sötét módon akarták elhozni a fényt, ami talán nem is olyan fényes. Azonban Celine helyett egy pontosan ugyanolyan kinézetű magyar lányt fognak el, Kertesi Ramónát. Viszont Harold, az amerikai államfő fia, Blake, találkozik Celine-nel Párizsban, és egymásba szeretnek. A fiú újdonsült párjával hazautazik az USA-ba, és beavatja a lányt azokba a titkokba, amiket neki sem szabadott volna megtudnia, vagyis az apja Harold, és a juu nép terveibe, aminek Celine lenne az egyik fő alkotóeleme. (Bocsi, hogy most sok mindent kihagyok az összefoglalásból, de nem szeretném húzni az időtöket, remélem ezek alapján is tudtok tanácsokat adni, esetleg aki még kíváncsi, írjon privátba és részletesebben, végig, de azért röviden leírom az egészet. ) De a legvégén a két lánynak kéne döntenie. A főtanulság pedig az: Semmi sem tökéletes, mégis minden az.

Köszönöm mindenkinek, aki segít, és őszintén megmondja a véleményét, amennyire ebből az igen kevés információból lehetséges. Jöhet hideg-meleg.



2013. nov. 17. 17:34
 1/7 Casperson ***** válasza:
76%

Szia! Nekem tetszik az alapötlet szerintem nagyon is egyedi és ez a mai világban nagyon jó. Mivel blogger és moly vagyok ezért odafigyelek, hogy mikor és mit veszek a kezembe.

Viszont nagyon oda kell figyelned arra, hogy mikor mely cselekményszálat helyezed előtérbe, hogy nem húzod az olvasókat a sok szálal és karakterrel, mert ez zavaró tud lenni. Mint mondtam az alapötlet jó megvan benne a potenciál csak ugye ennyi nem elég. Kell karakterizálás, rejtett utalások, világkidolgozás és magyarázatok. (nem szájbarágós)

Rengeteg minden kell egy jó könyvhöz, de gyakorlás teszi és, ha van kitartásod, türelmed és bírod a kritikát akkor minden lehetséges.

2013. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy tanácsot tudok adni. Nem írtad, hány éves vagy, de gondolom, tini éveid közepe felé járhatsz.

Írj egy kitalált történetet, de ne akard a "rengeteg" élettapasztalatodat belevinni, amit meg kell osztanod a világgal. A legtöbb fiatal azt gondolja, hogy sok megosztanivalója van, de majd rájössz, hogy a legtöbb ember átéli ezeket, és semmi új nincs benne. (nem ismerem az életed, lehet, hogy veled történtek kiemelkedő dolgok, ebben az esetben elnézést kérek - ez csak a nagy általánosság).

Maga a történet jó lehet, a helyesírásod is a helyén van, viszont a vége (legalábbis ennyi leírás alapján) elnagyolt. Miben kell döntenie a két lánynak? Mennyire hihető/hiteles az, hogy majd ilyen dolgokban két "átlaglány" dönt?

A főtanulság pedig... ezt inkább hagyd ki. Erről beszéltem az elején: az, hogy semmi sem tökéletes, egy nagy közhely, nem tanulság. Ezt bárki megmondja neked bármilyen könyv elolvasása nélkül. Ezt még gondold át.

Remélem, hogy ennél mélyebb életbölcsességeket akarsz átadni.

2013. nov. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszolóknak. Másodiknak: A "főtanulságot" nem pont így értettem. Tudod, a gondolataim néha onnan jönnek, hogy a felnőtt, ismétlem felnőtt emberek miket mondanak, milyen "hibákat követnek el. Ugyanis én a "tapasztalaimmal, megosztandó érzéseimmel" ezeket szeretném megcáfolni, vagy csak más nézőpontba helyezni. Hisz' mennyien szidják a világot, mennyien akarják megváltoztatni?! Ebben a tanulság dologban nem az volt a lényeg, hogy semmi sem tökéletes"
2013. nov. 18. 15:22
 4/7 anonim ***** válasza:
Írjad meg sztem mindenképp,ha tényleg van hozzá kedved!:))
2013. nov. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hanem, hogy "mégis minden az". Remélem így már érted valamennyire. Ezért ez a könyv felnőtteknek is szólna, mert nem az "átlagos" kamaszproblémákról lenne szó benne. Vannak még ennél sokkal "érdekesebb" gondolataim is, amiket még senki sem értett meg, akiknek elmondtam. Ezt a könyvet legfőképp azért szeretném, hogy végre megértessem magam az emberekkel, és felébresszem bennük azt a mélyen rejlő tudást, amiről nem is tudtak, vagy ha mégis, őrültségnek tartották. Ennyi lenne. (Bocsi, nem vagyok egy műszaki zseni, az üzenetem első felét már elküldtem) Utoljára is köszönöm a tanácsokat.
2013. nov. 18. 15:31
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az alapötlet jó, de vigyázz, ne csavard túl a szálakat, követhető maradjon. A vége pedig, mint arra már figyelmeztettek, ne legyen elnagyolt. Ez a "két lánynak kell döntenie" dolog kicsit közhelyessé teszi a történetet, ezt még dolgozd ki jobban. Ja, és az élettapasztalat. Na azt ne erőltesd túl. Persze minden könyvből lehet levonni tanulságot, de ha ezt helyezed előtérbe, az tönkreteheti az egészet. Nem kell azon erőlködni, mindenki levonja belőle amit akar, neked nem kell ezt megszabni. Hagyj egy kis szabadságot az olvasóidnak.

A sok szereplőről még annyit, hogy vigyázz velük. Nem tudom, hogy E/1.-be vagy E/3.-ba akarod írni a történetet, de a végeredmény szempontjából végül is mindegy. Az a tanácsom, hogy ne legyen túl sok szál. Két, legfeljebb három. Bőven elegendő, ennél többet nem is lehetne követni, az ember csak belezavarodna. Próbálj meg írni egy letisztult cselekményvázlatot mindenféle felesleges mozzanat nélkül, ami segíthet majd írás közben, és többé-kevésbé tartsd hozzámagad. A kitalált lényeket pedig jól gondold át, dolgozd ki, azt javaslom, írj róluk néhány oldalt, megemlítve a főbb külső-belső jegyeiket, ez szintén hasznodra lesz írás közben, és nem kalandozol el. Amikor pedig bemutatod a lényeket, akkor ne egy az egyben rohamozd meg az információkkal az olvasót (az enyhén Discovery-feeling lenne, ami egy ilyen műben nagyon erőltetett és hangulatromboló), hanem lassacskán adagold, mindig csak amennyit kell. És ahogy az első is mondta, nem szájbarágósan. :)

Sok sikert!

2013. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Továbbra sem tudjuk a korodat, de én is azt mondom, hogy vigyázz ezzel a "bölcsesség" témával. Tudom, hogy mindenki azt hajtogatja, hogy egy könyvnek mondanivalóval kell rendelkeznie, de ne essünk túlzásokba. Nem tudom, mi a a rejtett tudás, amiről beszélsz (és látatlanban nem akarom leszólni), de sok tini azt hiszi, hogy feltalálta a spanyol viaszt, csak azt mások nem értik meg.

Tényleg írd meg, olvastasd el néhány kívülállóval (ne az anyukáddal), aztán meglátod, mások is úgy gondolják-e, ahogy te.

Mindenesetre, annak ellenére, hogy vannak benne fantasy elemek, próbálj a realitás talaján maradni. A mi világunkban működjenek a dolgok úgy, ahogy annak kell. (ld. az elnök fia, ne hátizsákos turista legyen, ne egy átlag magyar lány diktáljon az elnöknek, stb)

A végét dolgozd ki, és ez a főtanulság még mindig ingatag. Én hanyagolnám. "mégis minden az" része sem sokkal bölcsebb megjegyzés, mint a "semmi sem tökéletes".

2013. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!