Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit kell tenni, ha valaki...

Viva75 kérdése:

Mit kell tenni, ha valaki könyvet ír és ki szeretné adni?

Figyelt kérdés

Én még nem fogtam bele de ki akkarom próbálni, mert az ismerőseim azt mondják van tehetségem és megpróbálhatnám. Én nem tudom, nem nagy az önbizalmam, de lehet, hogy a sok tanácsra elkezdek egyet. Ha ki akarom adni mik kellenek hozzá?

Gondolom kell egy kiadót keresni(nekem olyan kell aki elfogadja a kéziratot), borítótervezőt és talán egy boltot ami kiadja. Vagy a boltot a kiadó fogja keresni? És hol tudnám reklámozni, ha netán pozitív vissza jelzéseket kapok?



2013. nov. 17. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Amíg nincs készen a teljes regény, addig ne is gondolkozz a kiadatáson; főleg, ha még bele sem kezdtél.
2013. nov. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Először is egy életképes történet :) Másodjára egy jó kiadó és végül pénz amiből kiadatod a könyved. Sok sikert :D
2013. nov. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz. Amíg egy sort sem írtál le, ne a kiadáson gondolkodj. Előbb hozz össze valami értékelhetőt (na a haverod mondja meg, hogy az-e, hanem egy objektív kívülálló), aztán lehet továbblépni.

Vagy van egy rakás pénzed, és kiadatod magánúton (ilyenkor nem nézik, mit írtál, kifizeted, kiadják), aztán értékesíted, ahogy tudod - leginkább sehogy; vagy beküldöd nagyobb kiadóknak, akik majd elbírálják. Ha tetszik nekik, kiadják, de nagy eséllyel sosem hallasz felőlük semmit, mert ismeretlen nevű, első könyves szerző vagy, aki nem éri meg a befektetést.

Remélem, nem vettem el a kedved, mert nem ez volt a célom. Írj, aztán majd meglátod, hogyan tovább.

2013. nov. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Itt van ez a verseny:

[link]

Bár nem hiszem, hogy egy jó regényt össze tudnál hozni a nevezési határidőig, persze ki tudja. De több, mint valószínű, hogy jövőre is lesz ilyen pályázat, szóval hajrá! :)

2013. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! És köszönöm a versenyt is. :)

Már egy történetbe belekezdtem, bár még az elején tartok. Még az ismerőseimnek és a családomnak se mondtam meg, hogy már belekezdtem. A történet még titok. Ha jó lesz és ki akarom adni úgy kérdeztem, de azért köszi még egyszer a válaszokat. :)

2013. nov. 19. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!