Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok hozzá? Történet?...

Mit szóltok hozzá? Történet? Hosszú, de köszönöm annak aki elolvassa!

Figyelt kérdés

Egy történetet írnék. Imádok írni, csak sajnos hosszabb dolgokhoz nincs türelmem, kitartásom. Most mégis eltökéltem magam. A fejemben már minden meg van, de nem tudom, meg tudnám-e írni szépen, kidolgozva. És valamiért kétségek gyötörnek, nem-e túl tucat, írtak-e már ilyen vagy ehhez hasonló sztori? Ezért kérném most a Ti véleményeiteket, így az elejéről.

A történet két szálon fog futni. Van egy lány, Sophie, aki szívbeteg és új szív kell neki. Szülei autóbalesetben halnak meg, egy testvére marad, Rachel. Sikerül szívet találniuk. Egy teljesen más városban, teljesen más környéken van egy férfi, Andrew. Felesége rákban meghal, halála után tudja meg a család jelentkezett donornak. Az ő szívét adják Sophie-nak. Egy év múlva Sophie és Andrew találkoznak és egymásba szeretnek. A történet címe "A híd", mivel ez egy híd fontos szerepet fog kapni. Szóval akkor itt az eleje:

1.Új kezdet

Egy réten vagyok. Csodálatos réten. Ragyog a nap. A bársonyos fűben millió virág néz rám, mintha csak integetnének szirmukkal. Alma, barack és szilvafa vesz körül. Minden olyan békés és csöndes. Mos hangokat hallok. Valaki a nevemen szólít. Akaratlanul is elindulok előre. Az anyám hív. Hogy lehet ez? Tizenkét éves koromban halt meg. Még is tudom, hogy ő hív. Egy tóhoz érek. Most már látom. A tó túloldalán, apám, erős karjával öleli édesanyám derekát, aki oly lágy, tiszta hangon hívogat. Belegázolok a tóba. Nem érdekel a ruhám, sem az, hogy elkezd esni az eső. Észre sem veszem, s a víz szintje egyre csak növekszik. Nekem csak egy a fontos. Velük akarok lenni. Újra. Úszok, küzdök a víz ellen, amely egyre lejjebb húz. Már vihar tombol. Szüleim vidám, vonzó arcukat látom célként és az utolsó percig küzdök. Kiabálok, torkom szakadtából üvöltök, de senki sem hall. Végül elnyel a víz.

¬¬*

– Sophie! Sophie! Doktor úr! Ébredezik.

Kinyitom a szemem. Aztán visszacsukom. Nagyon gyengének érzem magam. Körülöttem mintha mindenki túl hangosan beszélne. Sajog a fejem. Újra kinyitom a szemem, de csak foltokat látok. Mikor kitisztulnak körülöttem a dolgok, csalódottan veszem észre, nem a réten, egy szobában vagyok. Egy fehér szobában. Kétségbe esek. Hol vagyok? Hol van anya? Hol van apa? Nem! Ez nem lehet! Vissza akarok menni hozzájuk! Könnyek gyűlnek a szemembe. Elkezdek sírni. Miért vagyok itt? Nem tudok megszólalni. Látom Rachelt, ijedten néz, miközben egy fehérköpenyes férfihez beszél. Kezdek megnyugodni. Most már emlékszem. Korházban vagyok. A férfira nézek. Ő valószínűleg az orvos. Ötven év körüli, kedves arcú. Furcsa, de látványától teljesen megnyugszom.

–Sophie, hall engem?

Csak bólintok.

– Ön most a St. Matthew korházban van. Szívbeteg. Azonnali donorra volt szüksége. Új szívet kapott. Műtét közben problémák adódtak, klinikailag két percig halott volt. Szerencsére sikerült stabilizálnunk az állapotát, így a műtét sikeres volt.

Igen. Most már minden tiszta. Az orvos beszélt még pár sort a nővéremmel, majd kiment a teremből.

–Ó Sophie! Annyira örül… – csuklott el a hangja. –Meglátod, minden rendben lesz!

Szegény Rachel. Anyáék halála óta ő nevel. Még most is, mikor már nem vagyok gyerek. De a betegségem miatt, nem mert magamra hagyni. Sose tudom majd visszaadni azt a sok időt, törődést amit tőle kaptam.


Nagyon köszönöm annak, aki szentelt időt és fáradozott azzal, hogy elolvassa :)

14L



2013. okt. 20. 16:54
1 2
 1/14 anonim válasza:

nekem nagyon tetszik!!!

38/n

2013. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon tetszik, szerintem érdemes lenne folytatnod!

21L

2013. okt. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Várom a további véleményeket!
2013. okt. 20. 18:02
 4/14 anonim ***** válasza:
Őszintén, nekem nem lett a kedvencem. Az elején tőmondatokat használsz, és a részlet végig kisebb kivételeken kívül ez nem változik. Ja, és a kétségbeesve egy szó.Ettől függetlenül ne hagyd abba! :)
2013. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igen, kétségbeesés, ezért bocsánat. Nem is értem hogy írhattam külön... De ennyi belefér.:) Természetesen javítottam.
2013. okt. 20. 19:52
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem a tőmondatparádé miatt, de ezt én sem olvasnám végig, és nem azért mert nem egy Musil szintű fogalmazás, de ha szereted írni meg élvezed akkor tedd.
2013. okt. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2013. okt. 21. 06:31
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon tetszett. A tőmondatok engem is zavartak, meg a stílusod is olyan átlagos volt. Utólag láttam, hogy 14 éves vagy tehát ez is fog majd még változni. Olvass sokat, gyarapítsd a szókincsedet és pár év múlva írj ki egy másik fogalmazásodat is! :)
2013. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm és megfogadom a tanácsod! :)
2013. okt. 21. 16:11
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem tetszett, bár azért még tényleg lenne mit fejlődnöd. Egyébként nem "beszélt még pár sort a nővéremmel", hanem beszélt még pár szót a nővéremmel, és inkább váltott még pár szót. Sok sikert a megírásához!
2013. okt. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!