Lehetséges ez? (többi lent)
Vannak szenvedélybetegségek, ilyen például a drog, az alkohol, vagy éppen az internet. Az emberekben boldogságérzetet keltenek, viszont egyre több kell belőlük, hogy újból és újból elérjük a kívánt szintű boldogságot.
Nos, nekem azon kattog az agyam, hogy az olvasás (és a könyvek) ki tudnak-e váltani olyan hatást, mint például a fent felsorolt dolgok? Képes-e valaki már-már betegesen sokat olvasni, és ragaszkodni a könyvek világához?
Lehet, hogy most nagy hülyeséget kérdeztem, de úgy gondolom, hogy ha létezik internet-, számítógép- és tévéfüggőség (hogy a drogokról és a többiről ne is beszéljek), akkor létezik az is, hogy valaki olyan (káros) szinten rajong a könyvek és az olvasás iránt, mint mások az addiktív tudatmódosító szerek iránt.
Szerintetek?
(Remélem, hogy érthető a kérdésem, mivel elég rossz a fogalmazóképességem.)
Utolsónak igaza van, bár az olvasási ilyen szintű szemvedélybetegséget nem hiszem, hogy kialakítana. (Én eddig nem hallottam hasonlóról.) Függőség maximum a szó hétköznapi értelmében alakulhat ki, mivel az olvasás során a befogadó (olvasó) akítv szerepet kell, hogy játsszon, nem úgy, mint a töbinél, ahol lehet passzív; illetve a könyvek közel sem olyan "látványosak" (színes-szagos infóáradat, ami sok érzékszervet azonnal, gondolkodás nélkül kiszolgál). Az már mentális betegség határán van, ha valaki annyira beleéli magát egy könyv által felvázolt, de önmaga által elképzelt világba, hogy nem tud, nem hajlandó onnan kiszakadni.
De persze, előforulhat, hogy valaki már-már betegesen ragaszkodik az olvasáshoz és a könyvek világához, híres bibliofilekről még Ráth-Végh is írt (a Könyv komédiájában találhatóak ezek a történetek, ha jól emlékszem).
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!