Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nekem jó disztópiás...

Tudnátok nekem jó disztópiás könyvet javasolni?

Figyelt kérdés

Megvolt már pár, leginkább young adult kategóriában, de most egy kicsit komolyabb mű érdekelne. az 1984-et olvastam már.

Ami young adultban megvolt: Éhezők viadala, Menedék, Battle Royale, Testbérlők, A beavatott


Kicsit idősebb korosztálynak ajánlottat tudna valaki mondani?


Ha lehet olyat, ami könyvesboltban beszerezhető :)


2013. okt. 8. 01:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Margaret Atwood - A szolgálólány meséje

Aldous Huxley - Szép új világ

Kazuo Ishiguro - Ne engedj el

George Orwell - Állatfarm

Ray Bradbury - Fahrenheit 451


(YA tudom, hogy nem érdekel, de ami nálad kimaradt, és szerintem még jó, és megjelent magyarul is: Lauren Oliver - Delírium, Marie Lu - Legenda, Tahereh Mafi - Ne érints)

2013. okt. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

Persze ez csak a Wiki listája. :) Azért párat kiemelek, amit olvastam (magyarul) és ajánlom is:

Gulliver - igen, ezt tényleg tudom ajánlani. Néha kissé agyament.

Szép új világ (Huxley) - az 1984 "nagy párja", mindkettőt el szokás olvasni

Állatfarm (Orwell) - ez meg a másik fele, Orwell két nagy disztópiája. Ezt a hármast szokás "alapként" olvasni

Mi (Zamjatyin) - állítólag Huxley "innen nyúlta az ötletet". Orwell ezt írta, de szerintem ő is söprögethetne a saját háza táján, mert az 1984 erősen hajaz rá.

Harc a szalamandrákkal (Capek) - nem tudom, lehet, hogy nem tetszene, mert érdekes a stílusa és a bemutatott világ, de próbálkozhatsz. Azért ne ezzel kezdd, kell hozzá egy kis "alapozás".

Gépzongora (Utópia 14 - Vonnegut) - Vonnegut. Ha nem ismered, készülj fel lelkiekben valami furcsára.

Fahrenheit 451 (Bradbury) - klasszikus, örök, mindent visz. Én imádom. Sokan továbbvitték az ötleteit a modern prózában is.

Legyek Ura (Golding) - kötelező olvasmány ez is, szó szerint. (Tényleg kötelező az iskolákban.) Sokan nem szeretik, meg nem értem, miért.

Hozsánna néked, Leibowitz (Miller) - nagyon szerettem a művet, két hónapig vártam rá, hogy ki tudjam venni a könyvtrból, tökéletesen megérte.

Gépnarancs (Burgess) - a film kult lett, talán ismered is (Clockwork Orange, Mechanikus narancs)

2013. okt. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó. Szerintem te most válaszoltál egy másik könyves kérdésemre is :)


Köszi a válaszokat, jöhet még persze ötlet :)

2013. okt. 9. 23:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Karen Thompson Walker: Csodák kora

Ez komolyabb, szerintem nem ifjúsági, hiába ragasztották rá ezt a címkét. Nagyon ajánlom. :)

2013. okt. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!