Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Legolas szerepel még más...

Legolas szerepel még más Tolkien könyvben A gyűrűk urán kívül?

Figyelt kérdés
Én is próbáltam utánanézni, és találtam is valami olyasmit, hogy Az elveszett mesék könyvében szerepel, de nem az a Legolas, akit a gyűrűk urában megismerhettünk, hanem valami elődje (???) szóval segítsetek, mert elvesztem :P

2013. szept. 3. 20:01
 1/6 Viki0502 válasza:
100%
Nem,nem szerepel több Tolkein könyvben.Utána olvastam(nem tudom a filmben láttad-e a Hobbit-ot és Gyűrűk urát) de a Hobbit film 2.részében elvileg szerepelni fog(elvileg).De könyvben nem.:/
2013. szept. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 cathilina ***** válasza:
100%

Tényleg nincs. Egyrészt tünde-mértékkel elég fiatalnak számít, másrészt nem eléggé nolda ahhoz, hogy korábban szerepet kapjon. Az Elveszett Mesék Könyvében tényleg van egy Legolas nevű karakter, aki Gondolin bukásánál kap kisebb szerepet, de abban egészen biztosak lehetünk, hogy a két szereplő nem azonos. A tündék ugyanis csak ott születhetnek újjá, ahol meghaltak, márpedig Gondolin ugye elsüllyedt. Ráadásul a hatalma, a bölcsessége és az őt övező tisztelet hiánya sem utal arra, hogy egy ilyen történelmileg viszonylag jelentős óidei tünde született volna újjá benne. Valószínűleg csak Tolkien professzor úrnak megtetszett a név, és felhasználta a Gyűrűk Urában is. Egyébként ez az egyik oka annak, hogy a szereplő nem került be a Szilmarilok végleges változatába.


A Hobbit második filmjébe tényleg beleteszik, de Radagast után már nem sok mindenen lepődök meg.

2013. szept. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D
2013. szept. 4. 14:36
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Kincsőőőő <3. Csak a hobbit 2. rész :*
2013. szept. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Zunzimókus <333
2013. szept. 6. 18:29
 6/6 anonim válasza:
nem szerepel :) könyvben csak a gyűrűk urában van, filmben szerepel a hobbit 2-őben és a 3 ban is fog, valamint a gyk filmekbn
2014. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!