Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyi pénzt kaphat egy író...

Mennyi pénzt kaphat egy író az első regényért Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nincs ilyen tervem, csupán kíváncsi vagyok. Tudom, hogy már az is nagy szó, hogy egyáltalán kiadják egy ismeretlen író művét.
2013. aug. 25. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyibe fog kerülni a könyv. Ami kiadótól és színvonaltól függ.
2013. aug. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy 120 oldalas könyvért 50.000 járt.
2013. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2007-ben volt, azt elfelejtettem odaírni.
2013. aug. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Meg a stílustól és a mai anyagi helyzettől. :)
2013. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiadótól függ, harmincezret is fizetnek (ami még a karakterenkénti egy forintot sem éri el, de igen, ez is bevett gyakorlat), de kapott már valaki százhuszat is. Főleg a kiadó és a regény profilja határozza ezt meg, illetve a szerződés. (Ha nem egyösszegű kifizetés van, ha nem pl. részesedés, akkor sokkal nyereségesebb is lehet, ha népszerű lesz a könyv, ahogy egy rossz eladási statisztika esetén meg kevesebbet is kaphat.) De azt hiszem, a karakterenkénti átlag egy forint még mindig jónak számít bizonyos esetekben.
2013. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy nincsenek túlfizetve, de ez valóban nagyon kevés. Pedig egy jó regény megírása nagy meló szerintem.

Köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 25. 21:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!