Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy a Harry...

Miért van az, hogy a Harry Potter rajongók egy csomószor szidják a Gyűrűk Urát, és ez fordítva is igaz?

Figyelt kérdés
Nem vagyok Harry Potter rajongó,de mindkettőt olvastamis,láttam is,pedig fiatal vagyok.Hozzám a Gyűrűk Ura közelebb áll,talán azért is,mert szebb a nyelvezete.De hát nem lehet mindenki egyenemberke
2013. aug. 23. 20:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Egyet érték az eljöttem szólókkal de szerintem a fő ok az az elv hogy:

"úgy a legegyszerűbb nagynak érezni magunkat ha másokat nézünk"

vagyis mindenki nagyon okosnak érzi magát attól hogy lefikáz egy másik művet.


Én hozzám személy szerint közelebb áll a HP világa de a GYU a 2. kedvenc könyvsorozatom.

2013. aug. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Bocsesz *elöttem szólókkal


Autocorrector

2013. aug. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szeretnek szidni dolgokat. Az én időmben a Sailor Moon vs. Dragonball konfliktus ment, nem tudom, az itteni fórumozók közül emlékszik-e még egyáltalán valaki erre a két animére. A lányok többnyire SM-pártiak voltak, a fiú meg DB-pártiak, és ennek a jegyében magasröptű és "eredményes" vitákat folytattunk a tanórák közötti szünetekben.

A HP vs. GyU konfliktus ugyanerről szól. Kiválasztasz magadnak valamit, és véded. Kiválasztasz magadnak valami mást, és támadod. Nem, mintha ennek bármi értelme is lenne, de azért egy bizonyos korosztály számára jó buli.

2013. aug. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, az SM-DB szerintem kicsit máson (is) alapult. Elvégre az SM lányoknak készült, a DB meg fiúknak, és itthon rajzfilmként, tehát mesének sorolták be, vagyis a fiatalabb korosztály volt a célközönség. Akkoriban meg a "nemek harca" éles minden téren, amit a lányok szeretnek, a fiúk soha és fordítva. A HP-GyU esetében viszont érett, komoly felnőttek is nekimentek a másiknak (volt szerencsém kiélezett netes vitákat olvasni) "rajongásból". Star Wars vs. Star Trek inkább jobb példa, bár az a vita soha nem fog elülni. :)
2013. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Előttem szólóval értek egyet.Én is olvastam pár netesvitát eme témában,viccesek mindkét mű rajongóinak reakciói.De ez szerintem nem csak a Gyu-HP rajongói táborokkal van így.

Gyűrűk Ura/Tűz és jég dala/Hp/Narnia,ifjúsági regények közül a Szent Johanna gimi /neveletlen hercegnő naplójánál látom ugyanezt,hogy aki az egyiket szereti,a másikat nem.Anyukám gyerekkorában is biztos volt ilyesmi,bár ő abból a korból csak arra emlékezett,hogy aki Depeche mode-ot szereti,a Duran Durant nem,és fordítva. :)

2013. aug. 25. 22:14
 16/19 anonim ***** válasza:

Érdekes módon én mindkettőt kedvelem. Egyikért sem vagyok oda, de olvastam őket, jópofák. A Gy. U. színvonalasabb, de a HP-ben is vannak jó gondolatok.

Azt hiszem, én életkoromból eredően kedvelem mindkettőt. Már túl vagyok a kérdező által említett korosztályon, hogy ha A-t szeretem, akkor B-t szükségszerűen nem

Ez a korral jár.

2013. aug. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Persze,ez főleg hozzám hasonló korúaknál szokott így lenni.Én ez alól kivétel vagyok,mert a Hp-t is kedvelem valamilyen szinten,aranyos mese az elején,utána már kezd bedurvulni,és a Tűz és jég dalát is nagyon bírom,pedig még bőven általános iskolás vagyok,most fogok elballagni.
2013. aug. 26. 10:16
 18/19 anonim ***** válasza:
Én mindkettőt imádom.
2013. szept. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én nagyon nagy HP-rajongó vagyok, de a Gyűrűk Uráról nem tudok véleményt mondani, mivel se nem láttam, se nem olvastam. :D (A barátom szerint egyfolytában csak mennek és mennek, és ennyi a lényege. xD Egyébként fogalmam sincs, miről szól. (: )
2013. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!