Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan írjak könyvet?

Hogyan írjak könyvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék 1-2 regényt írni.Most olvasom Jack London:A Vadon szava című könyvet.Múlt héten olvastam el a Kis herceget.

Tehát fejlődik a szókincsem :)

Amikor kiolvastam A Vadon szava-t akkor majd írok néhány rövidebb történetet(kb 1-4 oldalasakat).

Most az lenne a kérdésem h-hogyan vázoljam fel a regény történetét.

Amíg írogatom a rövidebbeket közbe tudok máson is gondolkodni, ezért ebbe ne kössetek bele :)



2013. aug. 19. 13:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez műfajtól függ. Mit akarsz írni? Kalad regényt, krimit, fantasyt... ez számít igazán.
2013. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
kaland sci-fi vagy fantasy de lehet kombinálok..úgy gondoltam lesz benne kaland (ez nem a műfajra értettem) egy kis romantika(de télleg nem sok)
2013. aug. 19. 13:31
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A legfontosabb, hogy a befejezést gondold át jó alaposan és arra építsd az egész sztorit, mert anélkül nagy a veszély, hogy az egész széthullik. Persze menet közben is lehet változtatni itt-ott, de gondold át rendesen. Meg úgy nagy vonalakban képzeld el a főszálat, utána, ha elkezded írni úgyis jön magától.
2013. aug. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a vége még nincs eltervezve de vagy Happy And vagy valaki meghal.Még gondolkodtam és tennék bele fantasyt de nem sablonosan mint "Xy rátalál a gyűrűre/nyaklánca/kardra ..stb hanem már alapból olyan helyen játszódik és tudják a szereplők h van valam erejük..
2013. aug. 19. 13:44
 5/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért az sem mindegy, hogy miről szól. Hogy egy utazást ír le, vagy egy karakter életét, esetleg egy háborút.
2013. aug. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Hogyhogy hogyan írj könyvet? Ülj le, és írj! De ha nagyon izgat a téma, akkor keresd ki a mintegy kétszáz ugyanilyen kérdést, és olvasgasd a válaszokat alatta.
2013. aug. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: én úgy értettem h-hogy vázoljam...de bele ís volt írva a kérdésbe
2013. aug. 19. 15:22
 8/13 A kérdező kommentje:

nincs benne fantasy se sci-fi de szerintem jó :



Negró a kis fekete mudi és gazdája Marcell teljesen hétköznapi életet élnek.Nincs semmi gondjuk...szép és nyugodt életük van.Marcinak nagyon tetszik egy lány aki azonban nem lehet az ővé.Ő már másé de még hisz benne, hogy egyszer az ővé lesz.Néha szokott lottózni.Nem megszállotja de két hetente vesz 2-3 szelvenyt.Szerencséjére nyer 3,5 millió forintot.Nagy álma, hogy eljutthasson Hawaira.Ennyi pénzből két személy boldogan elmehet, így hát elhívja szerelmét, aki nagy bánatára lemondja.Marci mégis elmegy, hogy legalább ennyivel is jobban érezze magát.Egyedül ment ha nem vesszük figyelembe a Negrót akitől nem tudna elszakadni.Az égen rettenetes dolog történt.Lezuhant a repülő.Csak páran élték túl.Marci szerencsére épségben maradt.Viszont egy lakatlan szigeten volt.Nehéz dolog volt ott élni.Vajon egyáltalán túlélte és hazajutott?

2013. aug. 19. 16:09
 9/13 anonim ***** válasza:
Írj le mindent ami eszedbe jut a történettel kapcsolatban, és jónak gondolsz, hogy beletehetnéd! Mindig legyen nálad toll meg papír!! :)
2013. aug. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen, csak arra figyelj oda, hogy ne menj át jelen időből múltba, mint ahogyan azt a leírásnál is elkövetted.
2013. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!