Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Trónok harcát úgy is megéri...

A Trónok harcát úgy is megéri elolvasni, hogy nem szeretem a Gyűrűk urát?

Figyelt kérdés
Akár hol olvasom mindig ezt a két könyvet hasonlítgatják. Nem tudom, hogy így is tetszene e. 15/L

2013. júl. 29. 15:26
 1/5 rajcziz ***** válasza:
Nagyjából annyi bennük a közös, hogy mind a kettő fantasy. Ha szereted a realista történeteket, a Trónok harca is tetszeni fog.
2013. júl. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Itt nem a GyU a kérdés, hanem a fantasy (epikus fantasy, high fantasy) zsánerhez való hozzáállásod. Ebben a GyU az "alapmű", ezért szokás mindent ehhez hasonlítani. Ha maga a felépítése (kitalált világ, "középkorias" berendezkedés, mágia, kitalált lények, erős harci, háborús szál, világmegmozgató kérdések) nem tetszett, hagyd, nem fogod kedvelni, így szinte kár is belekezdeni. Ha csak a GyU nyelvezete nem tetszett, unalmas, "nem történik semmi", hülye hobbitok, mit kell ezt túllihegni, akkor megérhet egy próbát. Ha viszont nagyon erős romantikus szálat szeretnél, már nem biztos, hogy ez a jó választás.

Ellenben Martin és Tolkien művei között az a nagy különbség, hogy a GyU "lovagias". Mindenki nagyon jó, a többi nagyon gonosz (mert így lettek teremtve, na), páran billegnek, de végül győz az egyik oldal. A szereplők határozottan a keresztényi eszméket követik, mindenki nagyon eszmei és ez átsegíti őket az esendőségükből fakadó akadályokon. Martinnál ez nincs. Ha Tolkien a lovagi irodalom eszményeit követi, Martin a középkor valódi brutalitását írta meg (ami a lovagregények mögött volt valójában). Ezek alapján pedig lehet, hogy ha a GyU nem tetszett, Martin pont tetszeni fog.

2013. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a sorozatot nézed és tetszik, akkor a könyv is tetszeni fog, mert sokkal jobb, mint a sorozat.
2013. júl. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyedül a pszeudo-középkori világ a közös a két műben.

A Gyűrűk Ura mese, a Trónok harca nem az.

Szóval szerintem tegyél egy próbát.

2013. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a két műnek kevés köze van egymáshoz, tényleg csak az, hogy mindkettő fantasy.

A Tűz És Jég Dala sorozat kb. a középkorban játszódik megfűszerezve némi mágiával (amiből megfigyelésem szerint a kötetek előrehaladtával egyre több lesz). A történet izgalmas, szövevényes, nekem mindig tud meglepetést okozni. A nyelvezete helyenként kissé trágár, és George R. R. Martin nem hanyagolja a szexualitást sem. A csatajelenetek szerintem valósághűek, a szereplőábrázolás pedig zseniális, nincs úgymond jó vagy rossz, hanem mindenki a családjáért, a céljaiért, az érdekeiért küzd.

Írom ezt én mindkét mű rajongójaként.

2013. aug. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!