Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani jó sci-fi...

Tudnátok ajánlani jó sci-fi könyveket?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Brandon Hackett - A poszthumán döntés
2013. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom az Éhezők Viadala mennyire sci-fi, de nagyon jó:)
2013. júl. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ÁLLJUNK MEG EGY SZÓRA.


A kérdésben sci-fi szerepel nem fantasy.


Isaac Asimov

Arthur C. Clarke

Stanislaw Lem

Robert A. Heinlein

H.G.Wells

2013. júl. 25. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

Herbert se maradjon ki a szórásból! (Frank, bár ha valakinek tetszik, olvassa az előjátékokat is.)

Ha már magyarok, legyen még itt Zsoldos neve is.

Kissé "naiv", de Burroughs (Mars hercege/John Carter sorozat), klasszikusnak Bradbury.

Újabbak közül Simmons, Scalzi, Slonczewski az S-betű alól. Walter Miller Hozsánna néked, Leibowitz! című regénye még meghatározó volt nekem.

(És hirtelen nem jut eszembe más nagyon jó.)

2013. júl. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jack McDevitt Alex Benedict sorozata (könnyen, gyorsan olvasható, ötletes mesék). Robert Charles Wilson: Pörgés (és ha érdekel a folytatás akkor -szerintem ezek már nem olyan jók- a további két része: Tengely és Örvény). Ezeket könnyű beszerezni is, és viszonylag újabbak. Egyébként pedig Lem és Asmiov könyvei, szinte nem lehet rosszat találni köztük. Az ő könyveiket érdemes egymás után olvasni, ugyanakkor életek, mégis nagyon sok érdekes dolgot láttak meg, nem egyszer teljesen máshogyan. Asimovtól nem írnék külön, úgy is megtalálod az összeset (Alapítványtól kezdve...), de Lem könyvei közül nekem ezek tetszettek a legjobban: Álmatlanság, Magellán-felhő, Szénanátha.

Philip K. Dicktől is érdemes olvasni (pl: Kizökkent idő), A. E. van Vogt könyvei a (pl: Nulla-A világa) is jók, és a magyar írók sem okoznak csalódást (pl: László Zoltán: Nulla Pont).

Csak azért ezeket írtam, mert nekem ezek tetszettek (ha az újabbak közül válogatok, általában azokat választom, amik elnyertek valamilyen sf díjat [Nebula-díj, Zsoldos Péter-díj, Hugo- vagy Philip K. Dick-díj] vagy az írójukról neveztek el díjat, ezek általában nem okoznak csalódást).

És kösz a kérdést, az előző válaszolók által ajánlottakat is megpróbálom elolvasni.

2013. júl. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!