Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv nyilvántartó programot...

Könyv nyilvántartó programot tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Örökségem kb. 10.000 könyvből álló könyvgyűjtemény (1980-2001 köztiek), ezért keresek lehetőleg ingyenes, vagy maximum pár ezer ft-os programot, magánszemélyként. Legyen adatbázis benne a magyar könyvekről, azaz ha beírom a könyv címet, akkor kidobja a hozzá tartozó borítót, írót, kiadás évét, esetleg rövid tartalmat, és elmentse, hogy megvan. Ismertek ilyet? Csak olyat mondjatok, amit ti is használtatok. Nem a googlizott lista érdekel. Online is szóba jöhet. Köszi.

2013. júl. 22. 23:01
1 2
 11/15 anonim válasza:

Tisztelt Uram, Hölgyem!

Szabad érdeklődnöm, hogy végül melyik program nyerte el a tetszését? Válaszát köszönöm!

Csaba

2016. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Üdv, előző két hosszabban válaszoló vagyok. Bár gondolom már választott, de azért válaszolnék a kérdésére.

Én a Book Collector mellett döntöttem végül, de nem az asztali szoftver verzió mellett, hanem a Book Connect néven futó online mellett. Nekem erre szubjektív okaim voltak, ezért ezt most nem is írnám le, de hogy mégis próbáljak egy kicsit segíteni a választásban, akik még előtte állnának és e kettő közül választanának:

- A LibraryThing-et ajánlom azoknak, akik szeretik a közösségi funkciókat, véleményeket írni és olvasni, ajánlásokat kapni, statisztikákat nézegetni, listákat nézegetni stb. Tehát mondjuk a kategorizálás mellett legalább annyira fontos a közösség, vagy még fontosabb. Angol tudás itt sem árt, bár az alap oldal nagyjából magyar, de nyilván elsősorban angolul megy itt is minden. Van ugyan mobil app-ja, ami nem rég jelent meg, de elég kezdetleges, és elvileg nem is fog nagyon sokat tudni, bár még fejlesztgetnek rajta. Asztali verziója nincs.


- A Book Collector asztali szoftver: No ezzel könnyű a dolgom, akit nem érdekelnek a közösségi funkciók, csak a gyűjteményét szeretné kategorizálni, de azt tényleg profi szinten. A szoftverben minden adatmező megtalálható, és még több, de ha valakinek mégsem lenne elég, akkor egyéni mezőket is létrehozhat. A gyűjteményét pedig szinkronizálhatja a felhőbe, ahol megoszthatja privát linkkel, vagy félig publikusan (személyes információk privátok maradnak pl. ár) vagy teljesen publikusan. A mobil appjukat egyszer kell megvenni, és eléggé jó is szerintem. Sok platformon elérhető és nem csak Windowson hanem macOS-en is. A mobil app Androidon és iOS-en érhető el. Az online felületük pedig mindenhol, nyílván. Egyik nagy előnye, mivel fizetős, és elég jó kis csapat van mögötte, megy a fejlesztés, gyorsan javítják a hibákat. Szinte teljesen magyar, de mivel a nagy részét - és tudtommal az utóbbi években csak - én fordítottam, a magyarítás most már nem lesz frissítve, mivel az online részét kezdtem el használni, mint fentebb már írtam. Mondjuk ha elég érdeklődő lenne, talán folytatnám a magyarítását, meg gondolom a fő részek még egy ideig így is magyarul lesznek. Amúgy a szoftver sok lehetőséget ad, és jól elkészített, tele lehetőségekkel de pl. új könyv felvételénél, ha csak pár adatot szeretnél megadni, zavaró lehet a sok és részletes egyéb fül és mező, bár még így is sokkal átláthatóbb, mint a LibraryThing.


- Book Connect, ez lényegében a fentebbi program online változatának fizetős része, nem csak megtekinteni tudod online, hanem hozzáadni és szerkeszteni is, illetve biztonsági mentést készíteni magadnak, vagy az ő szerverükre. Ezt is fejlesztik folyamatosan. Bár nincs annyi mező, mint az asztali szoftverben, és annyi lehetőség sincs, de nemrég írták nekem pont hogy tervben van további szinkronizálható mezők elkészítése, szóval remélhetőleg ez is bővülni fog. Egyébként már most is megvan minden fontos mező benne. Viszont! Az online felület csak angolul érhető el, és nem is tervezik lokalizálás lehetőségét beletenni! Tehát aki nem tud legalább alap szinten angolul, ezt ne válassza! Akkor válaszd, ha nem akarsz vérprofi szuper részletes adatbázist, csak egy áttekinthető, letisztult felületet a könyveid alap/közép szintű kategorizálására.


Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban, mielőtt bármi mellett is döntenél, PRÓBÁLD KI a lehetőségeket! Csak így tudsz igazán véleményt alkotni, és általában vagy van próbaverzió, vagy egy bizonyos korlátozással ingyen lehet kipróbálni, szóval érdemes élni ezekkel, hogy legyen saját összehasonlítási alapod. És még valami, az exportálási lehetőségeket nagyon érdemes megnézni mindenhol, ha egyszer beüt a mennykő, és csődbe megy a szolgáltató, legyen lehetőséged jó, hangsúlyozom JÓ mentést készíteni.


Ui.: Amúgy mostanában találkoztam a Liblib nevű kategorizálóval is, csak az online részét próbáltam és nem fizetősen, szóval nem tudok igazán véleményt mondani (első benyomásra nem tetszett, de ez semmit nem jelent), ezt is érdemes lehet legalább kipróbálni.

2017. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

Amit kifelejtettem, ha érzékeny vagy a letisztult, átlátható és modern felületre, akkor a LibraryThinget nem Neked találták ki! :-) És még egy rossz tapasztalat innen, ha csak én nem néztem el valamit, ha a felhasználód törlöd, akkor elveszik a könyveid adatai is mások számára is, és magad számára is. Legalábbis én nem tudtam visszahozni azokat a könyveket, amiket létrehoztam előző felhasználóval és egyedüli tulajdonos voltam (kijelzi hány embernek van meg ugyan az a könyv).


Illetve még valami, magyar könyvek aránya, úgy gondolom, de csak gondolom, hogy a Library Thing-en több magyar könyv található meg, vagy ha nem is több, de több adattal ellátott.

A Book Collector esetében most hogy nézelődtem elég vegyes a kép, van hogy csak cím és szerző van. Persze ez a beküldőktől is függ, én közel minden adatot beviszek a könyveimről, de ez nem kötelező senkinek.


Én most ennyit tudtam írni, majd mások kiegészítenek, ha valamit tévesen tudnék, vagy nem írtam le.


Szép napot mindenkinek

2017. szept. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nem választottam, úgyhogy nyitott a kérdés, de mindenképp megnézem az új ajánlásokat.
2017. szept. 22. 21:08
 15/15 Frte2 válasza:

Képek róla:

[link]

[link]

okt. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!