Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyv nyilvántartó programot...

Könyv nyilvántartó programot tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Örökségem kb. 10.000 könyvből álló könyvgyűjtemény (1980-2001 köztiek), ezért keresek lehetőleg ingyenes, vagy maximum pár ezer ft-os programot, magánszemélyként. Legyen adatbázis benne a magyar könyvekről, azaz ha beírom a könyv címet, akkor kidobja a hozzá tartozó borítót, írót, kiadás évét, esetleg rövid tartalmat, és elmentse, hogy megvan. Ismertek ilyet? Csak olyat mondjatok, amit ti is használtatok. Nem a googlizott lista érdekel. Online is szóba jöhet. Köszi.

2013. júl. 22. 23:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ilyenről sajnos nem tudok, de ha van türelmed és időd, esetleg pénzed valakivel megcsináltatni, Excelben vagy Accessben is meg lehet oldani.
2013. júl. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Moly.hu pont ilyen.
2013. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ilyet én sem ismerek, Calibre ingyenes és rendelkezik némi adatbázis-lekérési lehetőséggel + OSZK NEKTAR? Vagy bármi más, ingyenes könyvtárkezelési program, az OSZK adatbázisából meg ISBN vagy szerző/cím szerint lekérhetőek a további adatok. Sok egyéb szolgáltatása van keresésre, talán integrálható más programba is a rekord. Ha ez nem megy, javaslom egy programozási témakörben, fórumon feltenni a kérdést.
2013. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hm, olyasmi kellene, amit szélesebb körben használnak, nem szeretnék nagyon partizánkodni. Moly.hu-t néztem, de elég barátságtalan a felület, nem látom a borítóképet, csak ha egyesével hozzáadom, akkor is csak ha rámegyek a tételre. Problémás. LibraryThing-et néztem, tetszetős, de a képek itt sem elérhetőek. E-bookra rengeteg katalogizáló van, lehet azért, mert a fájlban már benne van minden információ, amit ki lehet nyerni a katalogizáláshoz. A hagyományos könyvek eltűnőben vannak, 50 év múlva már csak szűk kör fog papír alapú könyveket olvasni szerintem.
2013. júl. 23. 19:02
 5/15 anonim válasza:
Még aktuális?
2015. ápr. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Jó öreg excel tábla?
2015. ápr. 14. 20:38
 7/15 anonim válasza:

Röviden: ilyet nem fogsz találni... idegen nyelvűek előnyben, nekik ott az Amazon meg még jó pár oldal, ahol már megvannak az adatok, de magyarhonban ilyen nincs. A könyvtárak nem adják ki az adatokat (tisztelet a kivételnek) és bár voltak törekvések közös katalógusra, de a könyvtárosok is megosztottak, egyik így csinálja a másik amúgy (annak ellenére hogy hivatalosan szabályozva van a könyvek leírása, formai feltárása...)


Ha mégis szeretnél egy kis előnyt, kipróbálhatod a BookCollector (www.collectorz.com/book/) alkalmazást, itt népszerűbb műveket néha megtalálhatsz magyarul is, illetve magad is gyarapíthatod a központi adatbázisuk könyvgyűjteményét. Elég profi szoftver (könyvtárosok csinálják, ha jól tudom), de sajnos az ára sem túl olcsó, illetve ha frissítéseket akarsz, akkor a manapság divatos előfizetéses rendszer van náluk is. Ha nem kell frissítés, akkor használhatod megvásárlás után ameddig akarod és van hozzá online felület is (csak megtekintésre!), ami ingyenes ha a szoftvert egyszer megvetted.

A másik amit kipróbálhatsz, az a külföldön népszerű LibraryThing ( [link] itt 3 magyar könyvtár katalógusából is kereshetsz, illetve rengeteg egyéb nyelvűből is. Kevésbé népszerű könyveket is megtalálhatsz magyarul, és ha te beviszel egy könyvet, és nyilvános a könyvgyűjteményed, akkor később azt mások is használhatják, tehát te is segítesz vele másoknak. Mivel ez alapvetőleg "hobbi-féle" oldalnak indult és mindmáig népszerű könyves közösségi oldal, a fizetős verziója sem megszokott, ugyanis te választod ki hogy az örökös tagságért mennyit szeretnél fizetni. Nem egy eget rengető összeg, szóval szerintem megéri vetni rá egy pillantást. És rengeteg más előnye is van, amit most nem fogok részletezni.

Van még egy szoftver, jómagam néven fut, elég amatőr a fentiekhez képest, de minden lényeges (még több is) megvan benne ami egy könyvgyűjteményhez kellhet ( [link]


Az első kettőből tudsz ecxelbe importálni, tehát a biztonsági mentésed is megvan, jómagam szoftverét régen használtam már, ott nem tudom megvan-e ez a lehetőség.


Végül esetleg kipróbálhatod a BookTome nevü alkalmazást is, erről nem tudok bővebben írni, nem használtam még.


Az a szomorú, hogy ahányan megcsinálják otthon maguknak a könyvek kategorizálását, már magyarul is egy szép adatbázist lehetett volna felépíteni. neked itt az esély most, válassz egy programot/oldalt és segíthetsz hogy 10 ezer magyar könyvel több legyen fent ott...


Sok sikert!

2016. febr. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos volt, meg fogom nézni mindegyik lehetőséget. Ésszerű keretek között megéri befizetni egy ilyen szoftverre. Amit a Magyar könyv nyilvántartás kultúráról írtál érdekes. Vajon miért nem egységesítik az adatbázist, jelölést, ami külföldön már több éve alap? Elgondolkodtató...
2016. febr. 17. 00:40
 9/15 anonim válasza:

Előző vagyok, kicsit pontosítok magamon. A legtöbb könyvtár katalógusában már lehet keresni, de nincs egységesített adatbázis. A könyvtárak tetszés szerint dönthetnek a különböző könyvtári rendszerek közül, melyek alapból nem érhetőek el hétköznapi emberek számára. Ilyen pl. az Aleph, a Szikla, Szirén, Textlib és még számos van. Ennek elméleti oka többek között az, hogy gyűjteménytől, mérettől stb függően más és más a könyvtárak igénye, ez alapján választottak/választanak rendszert. És hogy miért nincs egységes könyvtári rendszer? Erre leginkább a pénz a válasz, tudok olyanról, ahol azért nem tértek át modernebb és jobb könyvtári rendszerre, mert egyszerűen nincs pénz a migrációra. Így maradtak a régi ócskánál... Az adatok leírása, központozása elvileg egységes kéne legyen. A vicc az, az OSZK-nak elvileg minden itthon megjelent könyvet kategorizálniuk kéne, így adódik a kérdés, mi a tejfeles szájú macskáért nem csinálják meg az online adatbázisukat olyanná, amit hétköznapi emberkék is tudnának használni nyilvántartásra... persze gondolom a költségek miatt.


Ez kis kitérő volt, sorry. Ami hétköznap ember számára releváns, szerintem egyszerű a válasz, kis ország vagyunk, viszonylag kevés "könyvbarát"-tal, és még kevesebb olyannal, aki tenni is tudna azért hogy legyen egy imdb-hez, vagy port.hu-hoz hasonló rendszerünk, amire te is vágytál, hogy csak lehúzom a vonalkódot, és ott van minden lényeges adat. Igen, a moly.hu-n én is fent voltam, de hasonlóan hozzád, nem nyerte el a tetszésem. Nem csak a felülete, hanem az adatok pontossága és maga a rendszer sem igazán. Bár az igaz, hogy nehéz olyat csinálni, ami mindenkinek megfelelne, de azért az informatika mai állásával ez már nem lehetetlen.


Én is gondolkoztam azon hogy csinálok egy egyszerű könyvtárnyilvántartó rendszert, de az alapokon kívül nem tudnám továbbfejleszteni, nincs meg hozzá a kellő tudásom, a másik gond meg az, ami a moly.hu-nál is látszik, hiába ellenőrzik az adatokat elvileg, mivel fizikailag nincs meg a könyv az adminoknak, sokszor képtelenség a beküldött adatok pontos ellenőrzése. Én speciel elég sok programot kipróbáltam már, és ahol be lehetett küldeni könyveket, számtalanszor javítanom kellett másokét, mert pontatlan vagy teljesen hibás adat volt (arról ne is beszéljünk, hogy a kiadók sem sokat törődnek ezzel a témakörrel, lásd a kiadás évét, ami sokszor nincs megadva, max a copyright éve, ami mint tudjuk sok esetben nem ugyan az).


Bocs a sok szövegelésért, csak nekem is aktuális most a téma, nálunk is kb. 10 ezer könyvet kéne megcsinálni, és tapasztalom mindazt, amit te is.

2016. febr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A könyvtárak összefoghatnának és egy közös uniós projekt keretében még pénz is lehetne rá. Egy támogatói felületen adakozni is lehetne a fejlesztéshez. Szerintem pár éven belül 2-3 ember össze tudná tenni, feltölteni meglévő adatokból, stb. Vagy egy diplomamunka keretében valaki rászánna egy kis időt, ha lát benne fantáziát.
2016. febr. 23. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!