Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék írni egy könyvet,...

Szeretnék írni egy könyvet, hogy fogjak hozzá?

Figyelt kérdés
Az ötlet megvan, egy-két karakter ki is van dolgozva, de nem tudom, hogy kezdjem el. Tudnátok segíteni?
2013. júl. 21. 19:08
 1/5 anonim válasza:
szerintem olvasd el egy-két neked tetszett könyv elejét, és az alapján már menni fog! :) sok sikert hozzá!
2013. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az elejére írhatnál prológust.

de ha nagyon nem tudod hogy fogj hozzá akkor csak írj valami vázlatot és utána dolgozd ki.

vagy írd ahogy eszedbe jut aztán a végén még mindig változtathatsz azokon a mondatokon amik mondjuk nem kellenek vagy értelmetlenül vannak meg fogalmazva, esetleg a részeket is átrendezheted.

sok sikert kívánok!!

ui.: mi lesz a címe?

2013. júl. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem, sajnos, mivel nem mi írnánk a regényt. Az ilyen "nem tudom, hogy kezdjek bele" kérdésekre nem lehet rendes választ adni, tanács van millió, mindenkinek más jön be.

Van, aki a vázlatra esküszik (én is), de valami ilyesmi már lehet, ha van ötlet és kidolgozott szereplő is. Van, aki szerint ülj le és "ahogy jön, szívből". Ez mindenképpen hasznos, miszerint leülsz és elkezded, nem érdekel, hogyan, mi lesz a vége, csak elkezded. A többi már menni fog. Ha nem, kitörölheted.

Más aspektusa a kérdésnek, hogy tudod, hogyan szeretnéd elkezdeni (leülsz és belekezdenél), de nem tudod, milyen expozíciót adj. A prológus egy használható ötlet, de annyira elcsépelt, hogy ha én meglátok egy prológust, és a szerző nem az Internet kora előtt halt meg, csúnyán tudok káromkodni. Az előszó kifejezés nem hat ennyire durván. Ettől még megfelelő mankó, később akár ki is törölhető, ha nem lett megfelelő. A legtöbb modern írástechnikai anyag (ami Kinget, Vonnegutot és OSC-t idézi) meg szokta említeni azt a kedves megjegyzést, hogy a történet a befejezéshez legközelebb kezdődjön. Azt hiszem, ez Vonneguttól származik. (Meg is van, 5. "Kezdd olyan közel a befejezéshez, amennyire csak lehetséges!") Valahol kifejtette, hogy a regény olyan, mint egy vendégség, a vendég pedig az olvasó. Ha túl korán kezded és fölös bemutató (leíró) köröket jársz, akkor a vendég úgy érzi, túl korán jött, még nincs itt senki, csak nézheti a vázát a virággal a sarokban. Ha túl későn kezded, akkor úhatatlanul túl sok visszaemlékezéssel kell számolnod, ami miatt szegény vendéged csak hallgatja, hogy midnenről lemaradt, de vele a buliban már semmi nem történik. Ezt ugyan Vonnegut szabálya nem zárja ki, de az ő stílusa lehetővé tette kizárólag visszaemlékezésre építeni, ettől még nem javasolja a többség. Nehéz ezt jól kezelni, az olvasó tényleg azt fogja érezni a sok visszatekintés után. hogy a műben nem történik semmi, mindenről lemaradt.

Érthetted arra a kérdést, pontosan hogyan kezdd, azaz megvan, mi lesz az expozíció, megvan a történet, egyszerűen mit írj. Leírás? Áll a szereplő a tükör előtt és hangosan gondolkozik, hogy micsoda borzasztó családja van, mert lent veszekednek? Felébredt a kómából és nem emlékszik semmire? Rémes álma volt és örül, hogy süt a nap? Szép novemberi délután van? Nos, ezek közül mindet olvastam már, szóval ezek igenis létező (és gyakran sablonos) kezdések. Van ilyen még száz. (Nem tudom megmondani, hány amatőr írást olvastam már, nagyon sokat.) Tanács: időjárással ne kezdj. Ez a lehető legsablonosabb. (Ettől még népszerű. "Sűrű, sötét éjszaka volt.") Hosszú leírásokkal ma már nem javallott kezdeni (ha még egyszer meglátom Tolsztoj felragyodó napját, főbe lövöm magamat). A természeti jelenségek mindig népszerűek, a felkelő nap a regény kezdetén még szimbólumnak sem utolsó. (Csak akkor fussanak el a naplementébe a végén.) Hasonlóan más "kezdések": ébredés (gyakran lidérces álomból, kómából), "nem emlékszik semmire" pillanat, tükörbe nézés (szereplő bemutatása E/1. külső jegyek, a legtipikusabb alkalmazási terület, szinte úgy érzi az olvasó, a lakásokban csak ezért tartanak tükröket, hogy valaki belenézhessen és megállapíthassa, milyen színű a haja), megérkezés valahová (gyakran késéssel), zárt ajtó előtt ácsorgás (gyakran késéssel), házimunka végzése (mosogatás, portörlés, porszívózó főszereplővel kezdést eddig alig láttam, mosni a legritkább esetben szoktak, vasalni talán csak Édes Anna tudott utoljára, de ő sem egyből), valami más, átlagos tevékenység, ami kapcsán hosszú leírásokat lehet tenni a tájról (séta), szobáról (várakozás), iskoláról (órán való részvétel) stb.

Ha tényleg konkrétan az első mondatok érdekelnek, Google, mert sok ilyen blog van.


Segítettem?

2013. júl. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor inkább ne fogj hozzá! Bocsi, de rengeteg amatőr író van, majd pont te fogsz publikálni, aki még azt se tudja, hogy kezdjen hozzá, ne légy nevetséges, valószínűleg ez nem a te műfajod.
2013. júl. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

én is írók .nekem lehet, hogy furin hangzik, de jött megálmodtam és leírtam. Olvasd közben a kedvenc könyvedidet amire szeretnéd, hogy hasonlítson.

Amuyg fiú vagy lány vagy az is segíthet a tanácsadásban.

2013. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!