Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kijavítaná nekem valaki a...

Kijavítaná nekem valaki a hibákat az eddigi írásomban? Nagyon megköszönném, mert a környezetemben nincs senki, aki értene ilyesmihez.

Figyelt kérdés

Előszó


A nyaralásból tartottunk visszafelé, fejemben még ott kavarogtak Horvátország emlékei-az azúrkék tenger, a vörös sziklák a part mentén, amint megtörik a hullámokat. A külföldi gyerekek nevetése fülemben visszhangzott még-bár más nyelvet beszéltünk, örömünknek ugyanúgy adtunk hangot.

Az autó hátsó ülésén ültem törökülésben, ölemben egy könyv, rajta lapok, és a szemem elé táruló napfelkeltét próbáltam papírra vetni. Fejem folyton ide-oda kapkodtam az ég és lábaim között, azon való igyekezetemben, hogy pontos rajzot alkossak, s a kocsi folytonos rázkódása sem akadályozott.

Apa az utat bámulta-ő vezetett-anya mellette hortyogott. (Biztos belefáradt az alvásra való győzködésembe.) Nővérkém, Zofia, anyánkhoz hasonlóan aludt, fejét a kocsi ablakának támasztva.

-Aludhatnál, Zytka- jegyezte meg apám, és szürke szemei megvillantak a visszapillantó tükörben.

-Mindjárt. Csak ezt még lerajzolom- és tovább bámultam a Nap felkelő útját az égen, próbálva eszembe vésni minden részletet.

Az autó hirtelen hatalmasat fékezett, testem előre, majd hátra bukott. Kezemből kirepült a sárga ceruza. A fék csikorgását ütközés könyörtelen hangja követte. A szélvédő csörömpölve tört össze, s az üvegszilánkok közül néhány. De én tekintetem inkább az égre emeletem.

A citromsárgán izzó Nap körül narancsból rózsaszínbe futó árnyalatok szelték át az mennyboltot. A Nap után pedig, mintha valami redőnyt húzna maga után, már kék volt az ég. Elképesztő, szeplőtlen kék.

Ez volt az utolsó dolog, amit láttam. Fülemben most már csak az ütközés visszhangzott. Halántékomba hirtelen iszonyú fájdalom hatolt. A világ elsötétült-és nem is ragyogott fel soha többé.



Ez lenne az előszó. A balesetben a lány megvakul, a történet hét évvel később folytatódik.

Kritikát is szívesen fogadok a javításokon kívül, feltéve, hogy építő jellegű. :)

A koromat is megtippelhetitek, ha gondoljátok, kíváncsi vagyok ki mit gondol. :)



2013. júl. 7. 17:04
1 2
 11/12 anonim válasza:
azta:O nekem nagyon tetszik*_* szerintem nagyon jó:) és olyan 15-16?
2013. júl. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Páran majdnem eltaláltátok. :) 13.
2013. júl. 29. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!