Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha írtam egy jó könyvet 14...

Ha írtam egy jó könyvet 14 évesen, mit tegyek, hogy kiadják?

Figyelt kérdés
Mármint,mik a lépések ?
2013. jún. 16. 22:40
 1/7 acelsziv ***** válasza:
85%

1: Ügyes vagy.

2: Nézz szét junior írói pályázatokon, mert egy kiadó elkér több százezer forintot egy kiadásért, mert nem szeretik vállalni a rizikót.

2013. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Pályázatokra küldd be szerintem is, akár csak részleteket belőle. Esetleg egy helyi újságot keress fel, hogy írjanak rólad, közöljenek részleteket a művedből. Kiadatni támogatás nélkül nagyon drága lenne, várj, amíg felfigyel rád valaki! Ha tényleg olyan jó könyvet írtál 14 évesen, akkor szerintem lesz, aki lát benned fantáziát. Csak ehhez előbb meg kell mutatni az írásodat hozzáértő személyeknek.
2013. jún. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy jó a könyv? Család? Barátok? Mert nekik nem túl objektív a véleményük.


Kiadáshoz, ahogy már korábban is írták, keress pályázatot, küld el olyan kiadóknak, akik adnak ki hasonló könyveket. Ha még vannak novellákat, regényfejezeteket közlő havi magazinok, nekik is elküldheted.


Nem elkeserítésként mondom, de kevés magyar írós könyvet adnak ki, főleg első könyveset. Kicsi a piac, nagy a kockázat.

Ha többet is akarsz írni, az elsőt közölhetnéd blogban is, akkor a későbbi köteteknél hivatkozhatnál az olvasottságára, ottani véleményekre.

2013. jún. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igazából,az egyik barátnőmről lenne szó.. nagyon,nagyon jó könyvet írt,és ezt nem mint barát mondom,hanem mint olvasó..Meg szeretném lepni ezzel születésnapjára..köszönöm!
2013. jún. 19. 22:56
 5/7 anonim ***** válasza:
Te nem adathatod ki a könyvét a beleegyezése nélkül.
2013. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én tudok olyan kiadót,ahol úgy tudom,ingyen is kiadják. Kiadót kell találnod, azt akkor ha aszondják kiadják, akkor onnantól ők már tudják a többit, gondolom ha ők adják ki kiadó költségén, akkor lesz valami szerződés, megállapodtok, hogy te hány százalékot kapsz minden egyes eladott példány után.
2013. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1: Te tényleg nem adathatod ki, kell az ő beleegyezése, neki kell aláírni a szerződést, ő a szerző, övé a mű jogai.

2: Ha ő ki akarná adni, ajánlom az Underground kiadót :)

2014. máj. 31. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!