Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit szóltok a történetemhez?

Mit szóltok a történetemhez?

Figyelt kérdés

Elõször is ez nem egy mézes-mázas szerelmes vámpír történet. Igaz, hogy egy szerelmi szálra épül, de nem olyan szeretlek és happy end típusú sztori. Szomorú, néhol sötét, de akcióban dúskáló vámpír regény lenne.

Eleinte a 18.század végén játszódik.

A történet:

Latimer, a több száz éves vámpír hosszú vándorútja után úgy dönt, hogy egy idõre magamögött hagyja a vándor botott, és egy idõre letelepedik. Itt ismerkedik meg a fiatal, és bájos Rose-zal, akit szüleivel együtt vett fel szolgálóként a kastélyában. A kicsinyke család szûkös anyagi helyzetük miatt habozás nélkül belemegy a vámpír ajánatába, mit sem sejtve újdonsült gazdájuk igazi kilétérõl.

Egy szabályt kell csupán betartaniuk. Sötétedés után szigorúan tilos elhagyniuk a szobájukat. Tisztességesen betartják a szabályt, egészen addig az éjszakáig, amikor Rose rémálmából felriadva kilép a szobájából, s szerencsétlenségére felfedezi gazdája titkát. Latimer elõször elakarja küldeni a családot, de végül meggondolja magát.

Ezek után Rose minden éjjel találkozik a vámpírral, és rövid idõn belül szerelem szövõdik kettejük között. Boldogságuk viszont nem tarthatott sokáig. A végzetes estén Latimer ösztöneit követve megharapja a lányt, s az utolsó cseppig kiszívja a vérét.

A férfi még napfelkelte elõtt a tengerbe dobja a szerelme holtestét, és próbálta elfeledni a hibáját.

Napjainkban:

Rose bosszút akar állni. Megfogadta, hogy megöli azt a lényt aki kárhozatalba taszította, ezzel romokba döntve az életét. Latimer ismét járja a világot, s próbálja elfeledni a réges-régen elvesztett szerelmét. Bármit megadna, hogy mégegyszer lássa a lányt, de vajon úgy sülne el a dolog, ahogyan õ gondolja? Vajon ugyanúgy vélekedne az újdonsült gyilkos, kegyetlen Rose-ról, mint régen?

Egyenlõre ennyi, de még sok minden van a fejemben, amelyet megakarok valósítani.


2013. jún. 13. 17:45
 1/3 rajcziz ***** válasza:

Hát a helyesírás miatt már most erős aggályaim vannak, de ezt hagyjuk is.


Nos, a történet. Nem szokványos, ezt el kell ismerni, viszont szerintem túl kevés ez az egy szál a feszültség fenntartásához. Igazából mindezt én egy novellának vagy egy kisregénynek fogadnám el, hosszabb műként szerintem nem állná meg a helyét. De persze tévedhetek is, a te fogalmazásodon múlik (ami már ebben a rövid ismertetőben is sántít).

2013. jún. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem kicsit értelmetlen néhol. Pl ez a "férfi még napfelkelte elõtt a tengerbe dobja a szerelme holtestét" egészen úgy hangzik,mintha semmit sem jelentett volna a vámpírnak a nő :) Kicsit viccesen.


A másik,hogy gondolom ez a Rose nem halt meg akkor,hanem vámpír lett. De miért vár akkor a bosszúval majd két évszázadot? Ha rögtön újjáéledt,akkor azonnal bosszút állhatna,nem? Sőt,ha igazán szerelmesek voltak én azt tartanám valószínűbbnek,hogy akkor együttmaradnak örökre,ha már ilyen "szerencsésen" túlélte a nő. És a "Latimer" nem gondolja akkor,hogy nem halt meg,hanem át fog változni,mert megharapta?


Szóval ezek nem tiszták számomra,van esetleg ezekhez valami háttérszál is?


Amúgy a helyesírástól és ezektől eltekintve van azért benne fantázia,legalábbis jobb,mint amiket általában ide ki szoktak rakni.

2013. jún. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ez tiszta Bram Stoker.
2013. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!