Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rövid de jó fantasy regény?

Rövid de jó fantasy regény?

Figyelt kérdés
Nyáron el kell olvasnom egy legalább 50 oldalas könyvet angolul, és ehhez szeretnék pár ötletet kérni. Valami nem túl hosszú, tehát olyan 50-max100 oldalas könyvre gondoltam, fantasy kategóriában.

2013. jún. 12. 19:48
 1/3 anonim válasza:

Devlin Haynes: Vérvonal sorozata nekem nagy kedvencem, kb 120 oldalasak kötetenként.

nem tudom, szereted-e a vámpíros dolgokat, de ha igen, akkor ez lehetségesen tetszeni fog :) nekem nagy kedvenc :)

első kötet Éjmámor ;)

jó olvasást :)

2013. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sokat tudok ajánlani, de ami önálló (tehát nem sorozat), azok közül 100 oldal alatt nincs valami sok. Van két, kb. 200 oldalas, ami nekem nagyon tetszett régen, a nyelvezete sem hiszem hogy nehéz, és mivel nagy betűs, ezért egy délután alatt elolvasható magyarul.


1. Lois Lowry: The Giver (Magyarul az Emlékek Őre)

2. Louis Sachar: Holes (Magyarul Stanley, a szerencse fia)


Ezek nekem amikor olvastam, nagyon tetszettek, fantasy, de nem túlságosan, és nagyon izgalmas, érdekes mind a kettő.


Ami sorozatban van, viszont jobban fantasy-s, nagyon egyszerű, érthető, könnyű nyelvezetű naplószerű regénysorozat első része, az


3. Darren Shan: Cirque du Freak (Magyarul Rémségek cirkusza)


Amit még ajánlok, hogy olvasd, az Tolkien The hobbit (Magyarul A hobbit) c. meséje, amely a Gyűrűk Ura előzményének is tekinthető, kb. 300 oldal. (De, bár hosszúnak tűnhet, azért nem kell megijedni. Ha egy könyv jó, seperc alatt elolvasod).


Ezek közül bármelyiket választod, szerintem tetszeni fog. Nem hosszúak, önmagukban megállnak, érdekesek, angolul nem túl nehéz a nyelvezetük.


Jó olvasást! Ha bővebb információt szeretnél a történetükről, nyugodtan kérdezz :)

2013. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Coraline :)
2013. jún. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!