Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ajánlotok olyan könyvet ami...

Slora kérdése:

Ajánlotok olyan könyvet ami Londonban játszódik?

Figyelt kérdés

Az,hogy milyen korban játszódik a történet mindegy :)

14/L


2013. máj. 14. 21:30
 1/4 anonim ***** válasza:

P. G. Wodehouse könyvei közül egy csomó részben Londonban játszódik. Jeeves és Bertie Wooster például Londonban laktak, így azok a történetek is ilyenek, amelyekben ők szerepelnek. (Azért csak részben, mert emlékeim szerint minden könyv egy részében valahol vidéken tartózkodnak.)

Tudom ajánlani Wodehouse-t. XIX.-XX. századi, humoros.

Pl.:

-Bertie Wooster állja a sarat

-Fő a pléhpofa, Jeeves!

-A nénikém nem talpig úrinő

-Gáz van, Jeeves!

(Nem csak a Jeeves-esek játszódnak részben Londonban, a többi közül is sok, de nekem ezek a kedvenceim.)


Sherlock Holmes is Londonban lakott, számos róla szóló könyv is ott játszódik. (Bár nem mind, mert időnként vidéken is nyomoz.)

2013. máj. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kerstin Gier Időtlen szerelem sorozata (Rubinvörös, Zafírkék, Smaragdzöld) szerintem tetszene. Vicces, izgalmas, romantikus, és Londonban játszódik. Mindenféle korban.:) Nekem nagyon tetszett, igazi letehetetlen-féle.

Itt van hozzá egy kis kedvcsináló:

[link]

2013. máj. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Márciuska ***** válasza:
Cassandra Clare Pokoli szerkezetek-trilógia, illetve a Végzet ereklyéi -trilógia. Előbbi viktoriánus korabeli, az utóbbi pedig mai, és nagyon jó!
2013. máj. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sherlock Holmes történetet mostanában olvastam ezért azt nem akartam mégegyszer, viszont P.G.Woodhouse könyvek vannak a szüleim könyves polcán ezért szerintem azok közül fogok egyet olvasni. Kerstin Gier Időtlen szerelem trilógiajat mar olvastam és a Végzet ereklyéit és a Pokoli szerzeteket is (ez annyira tetszett,hogy a harmadik részét angolul olvastam el,nem bírtam év végéig várni a magyar megjelenésre ). Köszönöm az eddigi válaszokat :)
2013. máj. 15. 19:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!