Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Stephen King könyvvel...

Melyik Stephen King könyvvel kezdjem?

Figyelt kérdés

tudom hogy van sok könyve. ez egy sorozat? vagy különálló könyvek? és ha sorozat melyik az első rész? ha nem sorozat, akkor szerintetek melyiket olvassam el? melyik a legjobb?

15/L


2009. szept. 25. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem sorozat, mindegyik másról szól. Én is most kezdtem el olvasni, most olvastam el a Carrie-t. Nem olyan durva, szerintem jó, kezdd azzal :P
2009. szept. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a Setét torony könyvek kivételével nem alkotnak sorozatot, szóval szerintem bármelyikkel kezdheted, de szerintem ha meg akarod Kinget kedvelni akkor ne a Carrie-vel kezdd, mert egyike a legelső írásainak és eléggé kiforratlan még a nyelvezete, szóval nem biztos hogy tetszeni fog ha ez az első könyved tőle(pedig jó :))

Szerintem vagy a Ragyogással, vagy az állattemetővel érdemes kezdeni ha a durvábbak közül akarsz.Ha enyhébb kell, akkor AZ(IT) de vele vigyázz mert 1400 oldal :D, vagy Cujo(ez inkább szomorú mint félelmetes)

2009. szept. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A Tom Gordon,segíts! is jó,ez sem durva.
2009. szept. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem a Mobil is jó vagy a Halálos Árnyék esetleg a Tom Gordon, segíts! ... de a Ragyogás sem olyan unalmas... :D
2009. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyunk egyformák, szerintem neten nézz utána, melyik könyv miről szól, és olvasd azt,amelyik könyv ismertetője ,,megfog". (Veszett kutya? őrült ápolónő fogságban tartja kedvenc íróját? Vámpírok? Kislány eltéved egy erdőben? Apuka elviszi családját egy messzi szállodába és bekattan? ,,Életre kelt" autó? Egy lány,akit nem szerettek de egy különleges képessége van,amivel képes pusztítani? Stb)

Nekem annak idején a Borzalmak városa volt az első, onnantól nem volt megállás:)

Bár tényleg vannak nagyon hosszú könyvei és van,amelyik történet nehezen indul be, mégis egy pont után már nem tudod letenni, visz magával a könyv :)

2009. okt. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a Carriet olvastam legelöbb, de kezdésnek ajánlom A tűzgyujtót is. Vagy kezdheted a novelláival is.
2009. okt. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem kezd a novellákkal!:D én először az ezüst pisztojgolyókat olvastam és tiszta jó! abba még képek is voltak:D és tiszta könnyű az egész! nagyon meglehet szeretni! viszont első king regénynek meg ajánlhatom a ragyogást is! énis most olvasom és tiszta jó:D
2009. nov. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Halálsoron című novellasorozatot ajánlom!Néhány kisregény alkot egy nagyot!:)
2010. aug. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Nekem A Dolores volt az első!!!!Ajánlom Mindenkinek
2011. jan. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én a Tóparti kísérteteket olvastam először, de azt nem ajánlom kezdésnek, mert nagyon nagyon hosszú a felvezetés, igen lassan indul be a sztori. Ettől függetlenül nekem nagyon tetszett, mert engem King stílusa már önmagában megfogott, mindenféle borzongatás nélkül.

Kezdésnek A ragyogás nagyon jó, bár sokan arra is azt mondják, hogy lassan kezd beindulni a történet, de azért olyan nagyon nem. A Tortúra szerintem inkább érdekes, nem mondanám félelmetesnek. Legalább is én nem féltem tőle. Az Állattemető szerintem a legparább, amit valaha olvastam. Aztán a Rémkoppantók is tetszett, de azért annyira nem, hogy többször is elolvassam, meg ott tényleg vannak kissé uncsi részek szerintem.

2011. febr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!