Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen "must-read" könyveket...

Milyen "must-read" könyveket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mindig is szerettem könyvet olvasni, de sosem voltam nagy könyvolvasó, mert drágák voltak a könyvek (tudom, ott a könyvtár, de most már mindegy), talán 1-2 havonta olvastam el egy könyvet.

Most vettem egy ebook olvasót, szóval szeretném behozni a lemaradásom, milyen olyan könyveket ismertek, amik alapművek? Gondolok itt olyanokra, mint pl. a Tolkien könyvek, Agatha Christie könyvek, legalábbis szerintem ezek ilyen könyvek.

Minden műfaj, téma érdekel.


2013. ápr. 13. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Jane Austin könyveket, főleg a Bűszkeség és balítéletet, de az Értelem és érzelem is jó. Jók még a Brontë nővérek írásai, pl Üvöltő szelek, Jane Eyere.
2013. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem: Harry Potter, Twilight (már szinte klasszikus, hiába nem ér sokat), Éhezők Viadala, Battle Royale, 1984, Állatfarm, 1Q84, A segítség, Dracula, Az alkimista, Üvöltő szelek, Galaxis útikalauz stopposoknak, Szép remények (és egyéb Dickens könyvek), Felhőatlasz, A nagy Gatsby, Neil Gaiman könyvek, The Perks of Being a Wallflower (nem jut eszembe a magyar címe =D), Egy időutazó felesége, Bűbájos Mary, A parfüm, Komfortos mennyország, Ne engedj el..., Életrevalók, Zabhegyező, Csodák kora, Tiszták, A csodálatos Waverley-kert, Legenda vagyok, Szép új világ, Védett férfiak, Veszett lelkek városa, A burok


Plusz szerintem ezek 99%-a must read: [link]

2013. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösz, párat ezek közül olvastam is, vagy már megvan, sokról meg hallottam már, és érdekel is, az az 1001 könyv meg pár hónapra/évre biztos elég lesz.

Ha valaki még tud akkor jöhet, nem is igazán olyan könyvek érdekelnek, amik jók, hanem amik tényleg alapművek (ha már alapművek, akkor feltételezhetően jó is).

2013. ápr. 13. 22:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Sherlock Holmes-összes


Angol nyelvterületen Douglas Adams és Terry Pratchett nagyon népszerűek. Sajnos nálunk csak közepesen ismertek, pedig zseniálisak (én főleg Pratchettet kedvelem).


Mesterségem, a Halál


Sziddhárta


Fahrenheit 451


Hét év Tibetben


Aztán magyar írókat is tudnék ajánlani, Bartis Attila kőkemény (A séta; A nyugalom), Háy János könnyedebb (A bogyósgyümölcskertész fia), Esze Dóra, Erdős Virág, Gyulai Csaba, Teslár Ákos, ...

2013. ápr. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A következő íróktól mindent: Rejtő, Verne, Bohumil Hrabal, Mark Twain, Terry Pratchett, Douglas Adams

Továbbá:

-Bulgakov: A Mester és Margarita

-Arthur Conan Doyle: A Sátán kutyája (a többi Sherlock Holmes-történetet is ajánlom)

-Tolsztoj: Háború és Béke

-Dosztojevszkij: Bűn és bűnhődés

-Hemingway: Akiért a harang szól

-Semprun: A nagy utazás

-Kertész Imre: Sorstalanság

2013. ápr. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!