Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok az olyanokról,...

Mit gondoltok az olyanokról, akik amatőrként fognak neki egy könyvet megírni? (többi lent)

Figyelt kérdés
Például az egyik barátnőm elkezdett könyvet írni. Nekem tetszik, hisz lányhoz híven, nem szeretek csalódást okozni, egy , kettő, tényleg ügyes. Fantasy-kat ír, fantasztikus fordulatokkal, de akármit képes írni... egy szóval, szerintem tehetséges. Szerintetek ez szánalmas, vagy folytassa?

2013. ápr. 7. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nos, mindenki amatőrként kezdte, még Neil Gaiman sem tollal és papírral a kezében született. Ha tényleg tehetséges és szeret írni, írjon, idővel egyre jobb és jobb lesz, aztán egyszer lehet azon kapja magát, hogy kiadták. :)
2013. ápr. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Senki sem úgy kezdte, hogy rögtön tökéletesen írt. Ha valaki komolyan gondolja, sokat kell írnia és olvasnia, még többet próbálkoznia, és hozzá pluszban egy nagy adag szerencse szükségeltetik.

Meg ha szeret írni, és élvezi az alkotás folyamatát, akkor még az sem számít igazán, hogy kiadják-e vagy sem.

2013. ápr. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ami kiszúrta a szemem a kérdésben "lányhoz híven, nem szeretek csalódást okozni" . teljesen más az ha csalódást okozol, meg ha őszintén véleményezel. én is lány vagyok, de törtem már össze ifjú írói szívet azzal, hogy építő jellegű negatív kritikát írtam. a barátnőmnek is mindig jeleztem finoman, ha a regénye nem tetszett. szóval ehhez nem kell lánynak lenni, ez mindkét nemben megtalálható viselkedési forma.


na a kérdésre is válaszolva. nem , nem nézem le őket, hiszen a profik is amatőrként kezdték, bár nem tudom, hogy kiket tekintesz profiknak , kérdező ( gondolom, már a "kiadott" írókat). nem szánalmas, én is szoktam írógatni, és ha szánalmas lenne, akkor is. kit érdelne? hagy írjon, ha jól esik, ez egyáltalán nem szánalmas dolog.

2013. ápr. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Írjatok, gyakoroljatok, fejlődjetek, ez egy nagyon szép és értelmes hobbi, és - mondjuk nem ilyen alapon lesz valakinek az írás a hobbija - olcsó is. Sokan írnak hobbiból, ez nagyon dicséretes. Aki ír, az többnyire olvas is, ami egy felbecsülhetetlenül nagy érték. De azt tartsátok szem előtt, hogy egy könyv értékének a mércéje nem az eladási példányszám, és még csak nem is az, hogy kiadják-e! Elárulom, hogy bármit, nem túlzok, az égvilágon BÁRMIT kiadnak, ha a szerzőnek elég pénze, vagy megfelelő kapcsolatai vannak. Ne milliós összegekre gondolj, mert annyi nem kell hozzá.

Az tehát nem igaz, hogy azt adják ki, ami jó. A könyvesboltokban kapható könyvek fele akkora szemét, hogy kár volt értük kivágni a fákat. A "bestseller listák" kétharmada is tudod, mire jó? Gyújtósnak. De még annak sem, mert a színes festék meg a borító csilivili fóliabevonata büdös, amikor ég.

Szóval írjatok, olvassatok, hajrá, én abszolút biztatlak titeket. Írjatok, ha titeket ez szórakoztat, és olvassatok, mert olvasás nélkül nem lehet írni sem. A szánalmas az, amikor egy nem olvasó, funkcionálisan analfabéta, műveletlen, kulturálatlan, primitív valaki közzé teszi az irományait, amelyekben hemzsegnek a helyesírási hibák, és amely stílustól még csak nem is hallott.

Ez azonban elkerülhető azzal, ha az ember olvas. Az sem mindegy, hogy mit. Merthogy a bestsellerek értéke ugyebár finoman szólva is megkérdőjelezhető...

2013. ápr. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem szánalmas, én is ezt csinálom, és rengeteg embert ismerek, akik szintén. Csinálja, csinálja! (Bár, ezt a kérdést talán nem neked kellett volna feltenni, hiszen az ő dolga, hogy folytatja-e, nem?)
2013. ápr. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5 válaszadó:

De, de neki, csak tőlem kérte ki a véleményét. Én elsőre nem tudtam mit válaszolni, úgyhogy gondolkozási időt kértem.

2013. ápr. 27. 10:50
 7/7 lucia99 ***** válasza:
Én a barátnőddel teljesen egy cipőben járunk.Szerintem mindenképpen folytassa már csak azért is mert az írás annyira szórakoztató mint az olvasás .Az írástól -ha ideges az ember-teljesen megnyugszik.Hidd el tapasztalatból beszélek.
2013. máj. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!