Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a teendő akkor, ha teljesen...

Mi a teendő akkor, ha teljesen amatőrként írok egy könyvet?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, írok egy könyvet, vagy írtam. Befejezem kész van senki nem látta még. Ilyenkor mi a további teendő, hogy esetleg kiadják, vagy hogy lehet terjeszteni?

(nem írtam könyvet, csak gondolkodom rajta lehet ha befejezném, akkor olyannak gondolnám, hogy inkább meg se mutatom, mert unalmas de legyünk optimisták, tegyük fel, hogy jól sikerül)

Egyébként az eddigi életemről szeretnék írni 19 éves vagyok és fiú.



2013. febr. 22. 21:11
 1/7 WillSmith válasza:
Ha komolyan gondolod akkor keress egy kiadot akik elolvassák és ha tetszik nekik megveszik és kiadják csak probálkozz bár a könnyv ma már nem nagyon érdekel sok embert De azért gondoljunk a Harry Potterre millioan olvassák és a szerzője világ hírű és gazdagabb mint az Angliai Királynő Csak probálkozz és tanuld ki Sosem lehet tudni
2013. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy kiadónak, csak el kell küldeni ők "ingyen" elolvassák? Vagy egyáltalán elolvassák?
2013. febr. 22. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Van kiadó, amelyik vár, vagy legalábbis elfogad kéziratokat. Én olyanról még nem hallottam, hogy pénzt kérne a rád szánt időért, csak lehet, hogy hosszú-hosszú ideig nem válaszol (hónapok, fél év, egy év), vagy hogy végül egyáltalán nem méltat válaszra.


De bármit is szánsz kiadóba, előbb olyan állapotba kell hoznod, hogy ne dobja vissza az első pillantás után. Normálisan átlektoráltatni, próbaolvasóval elolvastatni, mit gondol, tetszik-e... Nem barátokkal, hanem hozzáértő ismerős-ismeretlenekkel dolgozni, akik nem elfogultak, és tudják, mit beszélnek.

2013. febr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam első sorban. Hogy pl kinek lehet odaadni? Végül is nekem nem lenne fontos, hogy meggazdagodjak, vagy akár egy forintot is keressek rajta, elég ha valaki elolvassa, véleményt mond róla. Vannak olyan oldalak, ahova fel szoktak rakni ilyeneket és elmondják a véleményüket róla?
2013. febr. 22. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha te az életedről akarsz írni, 19 éves létedre, akkor inkább hanyagold a kiadókat. Tedd fel netre blogra vagy akármi... kétlem, hogy sikersztori lenne.
2013. febr. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dobj fel ide egy részletet, leellenőrizzük, hogy egyáltalán tudsz-e írni. :)

Ezzel rengeteg időt és energiát spórolhatnál meg magadnak :)

2013. febr. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó - igen, egyébként igen. :D


Attól függ, hol kereshetsz vele olvasói réteget, hogy végül is milyen formában írod meg.

Ha egyértelműen regény lesz belőle, annak minden műfaji jellemzőjével együtt, hovatovább idegen szemmel is szórakoztató és olvasmányos, és hajlandó vagy időt szánni arra, hogy bizonyos nyelvtani és formai követelményeknek megfeleljen az eredmény - akkor igen, vannak honlapok, amatőr írói közösségek és ficoldalak, ahol tárt karokkal fogadják, és ha szerencséd van, még közönséget is gyűjthetsz. (Ezzel együtt jár, hogy kritikát fogsz kapni, vadidegenektől, amit el kell fogadnod, és meg kell tanulnod tisztelettel, helyén kezelni.) Ha nem regény-regénynek szánod, hanem csak amolyan memoárnak, naplónak, ujjgyakorlatnak, és csípőből elküldesz egy adminisztrátort a bánatba, ha az oldal szabályzatáról és követelményeiről hadovál, akkor szerintem is inkább vezess blogot. :)

(Az önéletrajzi "regénnyel" amúgy valóban óvatosan, pár évvel föléd verek és nekem is voltak cifra kanyarok az életemben, plusz tíz év írásbeli gyakorlat, de még én se mernék magabiztosan belevágni ilyesmibe. Inkább kanyaríts olyan fiktív sztorit, amibe beleférnek a saját tapasztalataid, élményeid, azzal olvasót is könnyebb fogni, ha nem téged érez a sorok mögött, hidd el.)


De valóban, ha megmutatod, mire gondolsz, nekünk is egyszerűbb segítenünk, mit kezdhetsz vele. :)

2013. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!