Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a teendő ha írtam egy könyvet?

Mi a teendő ha írtam egy könyvet?

Figyelt kérdés

Írtam egy könyvet,saját gondolataimról,világomról,nézeteimről.Meg úgy mindenről.

Hova vigyem,vagy mi a teendő?vmi jó nyomda?

Köszönöm szépen!16L


2010. dec. 3. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha anyagi csődbe akarod vinni a családodat, akkor a magánkiadást javaslom. Ekkor kifizettek egy halom pénzt a nyomdának, lesz egy dobozra való könyvetek, amit nem tudsz könyvesboltokban elhelyezni, sem eladni.


Ha profikra akarod bízni, akkor ne nyomdába vidd, hanem egy kiadóhoz. Végignézed a magyar kiadók listáját, mindhez beküldöd és várod a szerkesztők válaszát. Akik látnak benne fantáziát, azok ki fogják adni, ekkor neked nem kell a nyomdával foglakozni.


Namost azt elárulom, hogy egy kiadó se fog szóba állni veled nem az életkorod miatt, hanem mert ilyen „gondolataim-világom-nézeteim” könyv az van egy pár tucat a piacon olyan emberektől, akik azért előbb letettek valamit az asztalra. Szóval ha egy bolti vásárló áll a könyvesboltban, hogy na mit vegyek a Gézának, Bächer Ivánt, vagy ezt az ismeretlen 16 éves csajszit, akkor egyértelmű, hogy mit fog megvenni. (Te kiadnál pénzt ilyesmire?) Ha írsz egy könyvet és az nem szól semmiről (mert ami mindenről szól, az igazából nem szól semmiről), akkor nem fogsz előre jutni.


Mindezeken kívül vannak olyan internetes vállalkozások (most nem jut eszembe a neve egynek sem, de ha érdekel utána nézek), ahova feltöltesz ilyen könyveket, és akár egy példányt is kinyomnak, és elküldenek neked. Ezt javaslom neked, mert így max csalódni fogsz, hogy a barátaidon kívül senki sem olvas tőled. Viszont ezt nem lehet igazából megjelenésnek nevezni, olyan, mintha egy fénymásoló szalonban kinyomtatnád és összekapcsolnád, csak szebb (igazi könyv) minőségben, akár kemény borítóban.

2010. dec. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ,és megköszönném ha leírnád a nevét ennek az oldalnak!

Tudomásul vettem,igyekszem:)

2010. dec. 3. 21:57
 3/7 anonim válasza:
elmész a kiadókhoz és meggyőzöd őket hogy adják ki.
2010. dec. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy POD kiadás (print on demand). Ekkor felteszed a könyvedet valahova, és ha valakinek kell a könyv, akkor fizet, és kinyomtatnak akár egy darabot is.


POD oldalak:

[link]

[link]


Magyar oldal, 75000 forintot kell fizetni, cserébe nem neked kell betördelni a szöveget.

[link]

2010. dec. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rakd ki a világhálózatra.

Töltsd fel egy ingyenes webtárhelyre (valami normális formátumban, mondjuk PDF-ben), és terjeszd a linket :)

Mondjuk írd be ide.

2010. dec. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nekem a barátnőim ismerik így személyesen ... Évát (már elfelejtettem) és én is írok a barátnőmmel egy könyvet (ő nem ismeri meg én se :P) én majd ha kész lesz, az egyik barátnőm majd valahogy beszél vele azt mondta, és lehet hogy sikere lesz... Te is kereshetnél google-ben most élő írók címét v valami ilyet v kiadónak, és megkérdezhetnéd...
2010. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Elég furcsa, hogy olyanok írnak könyveket, akik nem is tudnak írni. A korrektor bácsi majd háromszor megőszül, mire eljut arra a pontra, ahol bevágja az egész könyvet a kandallóba és csak utána veszi észre, hogy a laptopján olvasta.
2010. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!