Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy mennyi idős egy könyv?

Figyelt kérdés
sárgák és törnek már a lapjai de sehol egy dátum, már a gerincnél is elengedtek a lapok. Mennyi idős lehet? ér e valamit?

2013. ápr. 2. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy lehet akár 200 éves is, mint 30, a körülményektől függ. Nem sokat ér egy ilyen állapotban lévő könyv, kivéve ha egy klasszikus, világszerte ismert regény első kiadása, vagy egy nagyon ritka és értékes kiadása egy ismert műnek. De ez nem valószínű.
2013. ápr. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, egyébként a nyomtatási stílusból lehet következtetni talán, illetve a könyv címéből, szerzőjéből már kiderülne, hogy maximum mennyi idős lehet.
2013. ápr. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ez egy álmos könyv, és a cime sem látszik annyira sárga a boritó , azért gondoltam h értékes mert nem sűrü egy álmoskönyv, szerintem. benyomjak róla egy képet azért megnézed?
2013. ápr. 3. 09:57
 4/12 A kérdező kommentje:
2013. ápr. 3. 10:01
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez Krúdy Álmoskönyve lesz, ami 1925-ben jelent meg először kiadásban. A borítóból mennyi látszik? A nyomtatási stílus alapján szerintem ezt az '50-es '60-as években adhatták ki.
2013. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
azt is bescannelem de semmi nem látszodik rajta :(
2013. ápr. 3. 13:22
 7/12 A kérdező kommentje:

[link]


csóri könyv elég szottyadt állapotban van , tényleg akkor nem ér semmit?

2013. ápr. 3. 13:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát ebből tényleg semmi nem látszik :)

A legbiztosabb, ha beviszed egy nagyobb antikváriumba, ott talán közelebbit is tudnak mondani. Sajnos az ilyen állapotú könyvek nagyon keveset érnek, akkor is, ha ritka kiadás.

2013. ápr. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

[link]


egy ilyet találtam de szerintem nem ez az, viszont belelapoztam és benne is írva van egy két oldal alján csillagozva hogy Krúdy Gyula Álmoskönyve

2013. ápr. 3. 13:28
 10/12 A kérdező kommentje:
tehát akkor olvasgassam magamnak :) lehet ha egy ilyen közelében járok beviszem , nagyon köszönöm hogy segítettél, halvány lila gőzöm sem volt az évszámról meg ilyenekről. Köszönet
2013. ápr. 3. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!