A könyvtár honlapján rá lehet keresni az általam kölcsönözni kívánt könyvekre?
A Szabó Ervin könyvtárból szeretnék kölcsönözni könyveket a szakdogámhoz és utána szeretnék nézni itthon neten,h mi van bent és mi nincs...
Ezen kívül még kéne tanács két dologban:
Mi alapján válasszak könyveket a szakdogámhoz? Ugyanis elég sok a szakirodalom és nem tudom mi alapján válasszak...
Miben meghatározó az,hogy egy könyv mennyire friss illetve régebbi kiadású? Ugyanis a tanáraim küldtek
könyveket amelyek egy része friss egy része régebbi...
Pedagógia témában írok amúgy...
Köszönöm! :)
Ha nem gond, nem szeretnél kommentálni, hogy szakdolgozatot írsz, de a könyvtári katalógus létezésére még rá kell kérdezned... :S
Itt a link (a Google "Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár" keresőkifejezésre külön(!) felajánlja a "Katalógus" menüpontot az első(!) találat alatt):
A "Miben meghatározó az,hogy egy könyv mennyire friss illetve régebbi kiadású?" kérdésre megint nem fejteném ki a véleményemet, válaszként csak annyit, hogy nem számottevő, ha a könyv régi és újabb kiadása között nincs különbség. Azaz pl. kiadták ugyanazt, mint korábban, mert volt rá kereslet.
Ha viszont "JAVÍTOTT kiadás" feliratot látsz az újabban, akkor az újat választ, mivel elvileg abban vannak a frissebb információk, ami szakdolgozatnál nagy előny.
És kérlek, ha pedagógus leszel, vidd el a gyerekeket könyvtárhasználati órára, és figyelj oda Te is, miket mondanak nekik. Ártani semmiképpen sem fog.
Kérdéseket kell feltenni szakdolgozatnál?Csak,mert én találkoztam olyannal ahol nem volt vagy csak elkerülte a figyelmem...Ha igen akkor példának tudnátok mondani hipotézist és ahhoz tartozó kérdéseket?
Nem egészen látom még át a dolgokat... :(
Nagyon köszönöm! :)
Írd meg légy szíves, mi a témád, mert anélkül elég nehéz példákat mondani hipotézisre.
Én például magyar szakon anno azt vizsgáltam, mennyire értik meg két ötödikes osztály tanulói A Pál utcai fiúk mondanivalóját.
A hipotézis nem feltétlenül azt jelenti, hogy kérdéseket kell írnod, hanem - a szó jelentése is ez - felvetés. Azaz pl. esetemben leírtam, hogy azt kívánom vizsgálni, hogy...
- megértik-e a regény mondanivalóját?
- különbözőek-e a fiúknak és a lányoknak tetsző részek (itt írtam is, hogy a szakirodalom szerint milyen téma tetszik fiúknak, lányoknak. az alapján a fiúk a csatát fogják jobban élvezni, a lányoknak maradandóbb élmény lesz Nemecsek halála)
- a két osztály más-más képességű gyerekeket foglalt magába, másképpen élik-e át a regényt az egyik, illetve a másik osztály tagjai? (Na, ez speciel kérdés)
Aztán kielemeztem a kitöltetett kérdőívek válaszait, és leírtam, hogy igazam volt vagy igazam volt-e. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!