Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Kb. Mennyien olvasnak manapság...

Kb. Mennyien olvasnak manapság képregényeket Mo. N?

Figyelt kérdés

Akik olvasnak inkább mit? Marvel DC? Komolyabbakat? Esetleg magyar képregényeket?

Azért érdekelne mert szeretnék blogot indítani. Főleg a külföldi mainstream és komolyabb kult képregényekkel foglalkoznék, illetve a belőlük készülő különböző adaptaciokkal.

Veszitek a képregényeket vagy letoltitek?

Ha is is akkor mi az amit megvesztek, és amit csak letoltotok? Esetleg vásároltok digitális példányt?

Akik nem olvasnak miért nem? Nem érdekel? Alsóbbrendűnek tartjatok a könyvnél? Olvastatok már olyat ami tetszett?



2013. márc. 21. 06:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvasok, mivel nem fogott meg, nem is tudok vele olyan dinamikusan haladni, mint egy regénnyel. Néhányba beleolvastam, amik könyv vagy sorozat alapján készültek.
2013. márc. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az ismeretségi körömben (20-30 évesek) senki nem olvas képregényeket.
2013. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Biztos tudnék neked olyat mondani ami tetszene :) de nem baj ha nem csak jó tudni miért. Nem szeretem ha azért nem mert csak szimplan elzárkózik tőle az ember.
2013. márc. 21. 08:16
 4/10 Márciuska ***** válasza:
100%

Én a magyar készítésű képregényeket szeretem (Zórád Ernő, Fazekas Attila, Garisa Zsolt, Korcsmáros Pál rajzai) főleg a klasszikus irodalmi feldolgozásokat. (pl. Az aranyember, A párizsi Notre Dame, A nyomorultak, Grant kapitány gyermekei, Rejtő regények)

De szerettem a régi Kockás újságok képregényeit is, pl. Okada, Dr. Justice, Rahan, Taraó, Tulipános Fanfan, és a többiek, ha valaki még emlékszik ezekre.

Újságokban, folytatásokban olvasom a képregényeket, vagy megveszem a könyvesboltban.

A Marvel nem érdekel, és a mangák sem.

Egyébként szerintem a képregény gyakran lenézett műfaj, pedig iszonyú sokrétű tudás kell az elkészítéséhez. Főleg ha nemcsak egy szuperhősös egyen-történet, hanem még komoly eszmei mondanivalója is van, mint a nagy kult-képregényeknek.

2013. márc. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én olvasok. :) DC is, Marvel is (1-2 kivétellel nyilván, amit nem szeretek), Darkhorse, Vertigo, különféle graphic novel-ek mint pl. Alan Moore munkái vagy a Sandman, majdnem bármire rávetem magam ami elém kerül, fanatikus rajongója vagyok a műfajnak. Régebben nagyon sokat külföldről rendeltem, de mióta van tabletem, anyagi megfontolásból inkább letöltöm őket. A magyarok munkáit nem szeretem, itthon szerintem egyáltalán nincs kultúrája a képregénynek, és ha valaki mégis próbálkozik vele, az nagyon izzadságszagú külföld-majmolás lesz, vagy manga, amit meg nem is minősítenék inkább. Nem véletlen hogy az összes valamit is érő képregényrajzolónk külföldön dolgozik.

27/N

2013. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem olvasok. A képregény egy átmenet a regény és a képeskönyv között - az előbbit az ember olvassa, a másodikat nézegeti. De a kettő együtt nem megy. Vagy az olvasásra koncentrálok, és így kevesebb figyelmet fordítok a rajzokra, vagy inkább a képeket nézegetem, de akkor meg az olvasás szorul háttérbe.

Még gyerekkoromban olvasgattam mindenfélét, akkor még a Walt Disney klasszikus képregényi mentek, Donald Kacsa, meg ezek. Jópofák voltak, de ennyi. A szuperhősös bohóckodás valahogy sosem fogott meg igazán.

A Rejtő-regényekből készült képregények voltak az egyetlenek, amelyeket felnőttként olvastam, ezeket is csak azért, mert nagy Rejtő-rajongó vagyok, így nem hagyhattam ki őket. Igényes a grafikájuk, tényleg jól vannak megrajzolva. De az ember vagy olvas, vagy képeket nézeget, ha felváltva, párhuzamosan, vagy éppenséggel egyszerre próbálja a kettőt, az bizony nem fog menni. Nem, nem igazán szeretem a képregényeket emiatt.

2013. márc. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Marvel képregényekért odáig vagyok. Ha kész az oldal, légyszi dobj meg egy privivel. :)

Mellesleg, szeretném képregénybe, kézzel foghatóan, de még sehol sem láttam, így netről töltöm le. :/

2013. márc. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Budapesten van egy jó bolt, csak kicsit drágák :/
2013. márc. 23. 04:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Én marvelt olvasok azon belül X-ment. Újvilágot kezdtem el most nagyon tetszik. De már olvastam régi x-men képregényeket is. Van vett képregényem is, de neten is szoktam olvasni őket. (gvl)
2013. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Jajj és ha kész az oldal akkor légyszi küldj linket! :) (glv)
2013. márc. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!