Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írópalánták! Hogy tud egy...

Írópalánták! Hogy tud egy karakter titkot tartani? (Tobbu lent)

Figyelt kérdés
Az erdekelne, hogy ha E/1ben fut a tortenet, akkor hogy lehet jol megoldani a titoktartas a szereplo reszerol, ugy hogy izgalomban tartsa azert az olvasot? Esetleg E/3ban egyszrubb? Ti hogyan szoktatok ilyenrol irni?
2013. márc. 20. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem E/3-ban írd meg ezt a titkos részt, úgy ezt könnyebb, hiszen ha E/1-ben írod, akkor a szereplő megosztja a gondolatait az olvasóval
2013. márc. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mármint beszél magáról, de nem mindent mond el? hát változó, függ a karaktertől
2013. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Most a mesélő titkolózzon, vagy a többi szereplőre gondolsz? Ha a főszereplőre, akkor egyszerűen ne írd le, csak az alkalmas pillanatban. Ha a mellékszereplőkre, akkor se írd le! Mindkét esetben tegyél utalásokat, hogy itt valami bűzlik, de azért ne legyen túl felismerhető. Inkább rejts el többb apró ilyet a történetben, és akkor... BUMM! Kiderül a titok, és ütni fog.
2013. márc. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl. a Percy Jacksonban csak ötletként emlegeti, és a megvalósításig nem mondja el, mit mondott neki Nico. És az ember csak izgulhat, hogy mit tervezhetnek, ha Percy hallani sem akar róla. Szóval tud. De nem tudom, ezt, hogy lehet ilyen jól kivitelezni.
2013. márc. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mirk ***** válasza:

"Próbáltam fenntartani a nyugalom látszatát, miközben a szívem majd szétrobbant. Közel volt már, nagyon közel. Arra gondoltam, ha kimondja azt a nevet, meg kell tennem. Egyetlen porcikám sem kívánta ezt. Képtelen lettem volna még egyszer elviselni. Átélni azt a kínt, ami utána következik, elfogadni önmagam, a történtek ellenére. Nem. Nem szabad megtennem - gondoltam elszántan -, mindent megteszek annak érdekében, hogy megállítsam.

Mély levegőt vettem védőbeszédemhez, de Jim megelőzött.

- Tudod mit? Inkább hagyjuk. Látom, mindjárt megfulladsz, inkább nem faggatlak tovább.

Mintha eltűnt volna lábam alól a talaj. Ilyen megkönnyebbülést még sosem éreztem. Próbáltam nem kimutatni érzéseimet, de rájöttem, felesleges próbálkoznom. Az előbb is könnyedén átlátott rajtam.

Egy gyenge mosollyal oszlattam a feszültséget, de ez csak árnyéka volt az örömnek, amit éreztem. Nem kellet megtennem. Mégsem kényszerített rá."


Így?

2013. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Márciuska ***** válasza:

Picit talán túlcifráztad, de valahogy így. Egyébként szerintem az is jó, ha egyszerűen kihagyod azt a jelentetet, amit titkolni akarsz, és később csak utalgatsz rá.

Pl. valahogy így gondolom:

"És akkor David valami olyat mondott, hogy összefolyt tőle a szemem előtt a világ." Itt befejezni a fejezetet,(ez legyen a záró mondat) és nem árulni el, mit is mondott az illető a főhősnek. A későbbi fejezetekben pedig ilyen utalásokat lehet tenni: "Amit David mondott akkor este, még mindig ott kísértett az agyamban, benne égett a csontjaimban. Nem tudtam, mihez fogok vele kezdeni, de tudtam, hogy baj lesz belőle, nagy baj." Ezt egészen addig lehet csigázni, míg olyan ponthoz nem ér a szereplő, amikor cselekednie kell, és amikor le akarod leplezni a titkot. Esetleg még a cselekvést is leírod, (ami a titok ismeretében az olvasónak esetleg irracionális lépésnek tűnik) és csak utána mondatod ki a szereplővel a titkot, akkor árulja el a társainak és ezzel az olvasónak, hogy mi volt az a bizonyos titok.

2013. márc. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az eleve rossz megközelítése a regényírásnak, amikor "filmes" megközelítésből áll neki a dolgoknak, tehát az olvasó meglepésére alapoz, hirtelen fordulatokat akar. De ha mégis ragaszkodsz hozzá, akkor E/3-ban írd, vagy valahogy úgy, hogy célzol rá, hogy történt valami, aztán kihagyod a jelenetet, és a későbbiekben utalsz rá.
2013. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!