Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki Jane Austen:...

Olvasta valaki Jane Austen: Büszkeség és balítélet c. könyvét?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla? Tetszett? Érdemes elolvasni?

Szeretnék belekezdeni,de kíváncsi vagyok egy-két véleményre előtte. :) Köszi a válaszokat!



2013. márc. 5. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem jó volt. Érdemes elolvasni, már csak azért is mert eléggé alapmű. Csak 300 oldal. :D Nem az a komoly, izgalmas könyv, de mégis emlékezetes. Ha szereted a könnyed, romantikus történeteket akkor jó választás.
2013. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Nekem is nagyon tetszett, pedig már 20 évvel ezelőtt olvastam, azt hiszem minden lány/nő, aki szereti az irodalmat legalább egyszer elolvassa.
2013. márc. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én most olvasom kb. a felénél tartok. Nagyon tetszik szerintem megéri elolvasni :)
2013. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
hát én kicsit nagyobb durranást vártam tőle :D pl a jane eyre sokkal jobban tetszett :D
2013. márc. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó, csak ajánlani tudom! Bronte: Jean Eyre is kötelező :)
2013. márc. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én kicsit le leszek hurrogva, de nem sikerült mi olyan jó abban a könyvben. Persze szép szerelmi kapcsolat, és Mr Darcy is vonzó a személyiségét tekintve, de ennyi. Számomra unalmas vlt. Egy régi könyvtári könyvet olvastam, ahol valaki bejelölte azokat a bekezdéseket, amik lényegesek a történet szempontjából, a többit kihagytam. Ezúton is köszönöm neki ! :)

Szerintem nagyon unalmas volt, ritkán kaptam fel a fejem, hogy "hm, ez de érdekes rész", pedig szoktam szépirodalmat olvasni.

2013. márc. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Vida ***** válasza:
100%
Én olvastam,szerintem nagyon jó érdemes elolvasnod! :)
2013. márc. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Húú,köszönöm szépen a gyors válaszokat! :) Azt hiszem,meggyőztetek! :)
2013. márc. 6. 12:32
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon jó könyv.

Azoknak, akik nem szeretik: tényleg nem egy olyan irodalmi alkotás, mint sok kortársa, vagy későbbi regénye. Csak azt kell figyelembe venni, hogy egy olyan korban írta egy nő, amikor ez egyáltalán nem volt elfogadott: ő nem tanulhatott egyetemen, nem olvashatott el bármilyen könyvet, nem tartották egyenrangúnak a férfiakkal. Ráadásul Austen szűzen halt meg, sosem ment férjhez, nem ismerte a valódi kapcsolatokat, csak azokat amikről olvasott. Ezeket figyelembe véve pedig óriási dolog hogy egy ilyen színvonalú könyvet alkotott. Egy ilyen tehetséges nő ha 100 évvel később születik, már akkor a világ egyik legjobb írója lehetett volna.

2013. márc. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

msot olvasom:P és eddig jó

12/L

2013. okt. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!