Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyennek találjátok a Gyűrűk...

Milyennek találjátok a Gyűrűk Ura - trilógiát? Valaki felvázolná nekem a történetet nagy vonalakban?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2013. márc. 3. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

A történet nagy vonalakban: egy csávó megsemmisít egy mágikus gyűrűt, közben sokszor megpróbálnak az életére törni, és mindenféle kalamajkába keveredik, különféle országok pedig háborúznak.


A könyv elég jó, tetszett, színvonalas, érdemes elolvasni. A film sem rossz, egy megnézést megér, de több számottevő dologban eltér a könyvtől, amellyel nem tudtam kibékülni, így nem tartozik a kedvenc filmjeim közé.

2013. márc. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy hobbit (manószerűség) elindul megsemmisíteni a világuralomra törő gonosz gyűrűjét, ami véletlenül hozzá került. Többen csatlakoznak hozzá (másik hobbitok, emberek, egy törp, egy tünde és egy mágus). Útjuk során többször megpróbálják különféle gonoszok megölni őket, stb...

Nagyon jók a könyvek, szerintem olvasd el őket, nekem a filmek is tetszettek. Lehet, hogy előtte érdemes elolvasni A hobbitot (most úgyis készülnek belőle a filmek), de ezt akár a Gyűrűk Ura után is lehet olvasni. Ha pedig nagyon rákattansz a témára, olvasd el A szilmarilokat és az Elveszett mesék könyvét.

Jó szórakozást! :D

2013. márc. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi! Akkor azt hiszem, megpróbálkozom vele, és elolvasom. :)
2013. márc. 3. 20:55
 4/11 cathilina ***** válasza:
91%
Azt esetleg még hozzátenném, hogy bár az eleje kicsit vontatottan indul (50 oldalon át sétálnak az erdőben és közben nem történik semmi) mindenképpen érdemes folytatni, mert később eléggé beindulnak az események. Első olvasásnál az előszót kihagyhatod, nem valami olvasmányos és a történet is teljes mértékben élvezhető nélküle. Egyébként a Tolkien-féle mitológia az egyik személyes kedvencem, ritkán találni (konkrétan soha) ennyire komplex és részletes művet. Ahogy olvasod a könyvet, mindenféle történelmi utalások (konkrétan dalok, nyilván most a saját történelmére gondolok nem a miénkre) lesznek benne, amikről egyéb művekben szinte kivétel nélkül olvashatsz valahol. Ettől függetlenül önálló műként is élvezhető, ahogy tetszik.
2013. márc. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
A többiek már leírták a lényeget, csak annyit még, hogy a legjobb könyv a világon. Nekem a kedvencem és úgy általában véve Tolkien is.
2013. márc. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöld pacsi! :)
2013. márc. 5. 16:46
 7/11 anonim válasza:
77%
Már sok mindent elmondtak,de én még hozzáfűzök valamit! A Gyűrűk Ura nem TRILÓGIA! Eredetileg 6 könyvből álló regény.
2013. máj. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Most is 6 könyvből áll, de 3 kötetben adták ki. Ez egy egybefüggő történet, az Európa kiadós Gyűrűk Urában pl a 3 kötet lineárisan van számozva, tehát a második és a harmadik kötet nem kezdi újra egytől.
2013. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tudom. Nekem is úgy van meg,hogy a 2. rész 612. oldaltól kezdődik.
2013. máj. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A gyuruk ura egy nagyon jo konyv ( mert egy konyv nem harom vagy hat) es ha mar elolvastad olvasd el szerintem a hobbitot a szilmarilokates a befejezetlen regeket is. Jo olvasast! :)
2013. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!