Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani jó könyveket?

Tudnátok ajánlani jó könyveket?

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés van a gyakorin, miért nem nézem meg azokat. Egy részt, mert én is szoktam rájuk válaszolni, más részt, mert nem az én érdeklődési köröm. Bocs, ha eddig nyers voltam, nem vagyok az. :) Eddig rengeteg könyvet olvastam (összesen 139 és igen, megszámoltam XD), de nagyon szeretek olvasni, ezért tippeket kérnék.

Kivégeztem:

- Leiner Laura: A Szent Johanna Gimi (imádom, nevezz őrültnek :D)

- Darren Shan: Vámpír könyvek, Démonvilág, Kojaszan

- Meg Cabot: A mediátor, A neveletlen hercegnő naplója, Tinibálvány, Egy igazi amerikai lány, Locsifecsi királynő, Hívószám 1-800

- Anne-Marie Pol: Táncolj!

- Michel Amelin, Giova Selly, Marie-Shopie Vermont, Micheline Jeanjean: Te + Én = <3

- Békés Pál: Félőlény, Jókai Mór: A kőszívű ember fiai, Molnár Ferenc: A Pál utcai fiúk, Móra Ferenc: Kincskereső kisködmön, Mikszáth Kálmán: A gavallérok, Gárdonyi Géza: Egri csillagok, Fekete István: Csí (kötelezők)

- Böszörményi Gyula: Lúzer rádió, Budapest!

- Claire Robertson: Egy fülig szerelmes tinilány levelei

- Hortense Ullrich: A boszorkányok nem csókolózhatnak!

- Thomas Brezina: Fiúk kizárva!; Hét tappancs gazdája, Penny;

- Stephie Davies: Első csók 2. Szerelem több szólamra

- Cassandra Clare: Pokoli szerkezetek 1, 2

- Jacqueline Wilsontól mindent

- Fabrice Colin: London vámpírjai

- David Walliams: Gengszter nagyi

- Elisabetta Gnone: Fairy Oak sorozat

- Franziska Gehm: Lili, a vadóc

- Marie Desplechin: Totál titkos naplóm

- Mathilde Bonetti: Love Factor

- Sarah Dessen: Altatódal

- Rob Reger - Jessica Gurner: Emily, a különc - Elveszett emlékek

- R. L. Stine: Libabőr


Na, tömören ennyi. XD Amúgy olvasok mindent, amit csak lehet: romantikus (de nem nagyon), sci fi, krimi, fantasy, kaland, dráma... Szóval ha nem riadtatok meg a hosszú listától, akkor ajánlanátok valamit nekem? 13,5/L



2013. febr. 23. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jókainak van pár nagyon jó könyve, A kőszívű ember fiai speciel sajnos az egyik legrosszabb :)

Az arany ember, Kárpáthy Zoltán, Egy magyar nábob, És mégis mozog a föld I-II., stb.


Orwell: Állatfarm (a többi talán majd később)


Philip Pullman két sorozata, Az Úr sötét anyagai (Az arany iránytű film az első könyvből készült, ugyanezen címen is megjelent az első, egyébként Északi fény az eredeti címe. A másik kettő: A titokzatos kés és A borostyán látcső), illetve a Sally Lockhart sorozat (Rubin és füst, Árny északon, Tigris a kútban)


Nincs a listában a Harry Potter, ha érdekel a téma, ez is jó. Középfölde világa inkább idősebbeknek szól elsősorban, de neked is tetszene talán A Gyűrűk Ura Tolkientől.


C. S. Lewis: A Narnia Krónikái (7 kötet: A varázsló unokaöccse; Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény (1. film); A ló és kis gazdája; Caspian herceg (2. film); A Hajnalvándor útja (3. film); Az ezüsttrón; A végső ütközet)


Vidra Babriella: A Tudás Könyvei sorozat (A fekete kő titka, A labirintus titka, A templom titka)


Matthew Dicks: Egy képzeletbeli barát naplója


Kereshetsz klasszikusokat Shakespeare-től, Fekete István többi állatregényét, de ha érdekel a téma, akkor a Vöröspöttyös könyvek között is szétnézhetsz (Twilight, Shiver-Linger-Forever, Vámpírnaplók, stb...)

2013. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Amiket írtam volna, azokat már elolvastad:D

Talán még Thomas Brezina-tól a Katie Cat. Ez egy kalandos egy részes könyv, 311 oldalas, nekem nagyon bejött. De ez stílus kérdése:) De ahogy elnézem, hogy olvastad Meg Cabot-tól a mediátort és a hívószámot így szerintem ez is befog neked jönni:)

2013. febr. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Marissa Meyer- Cinder

Jor Stirling-Lélektársak

Kemese Fanni-A napszemű Pippa Kenn

Helena Silence-Enigma

Spirit Bliss-Kígyók sziszegése

Sarah Addison Allen-A csodálatos Weverley-kert

Suzanne Collins-Az éhezők viadala;Futótűz;A kiválasztott

tényleg nagyon jók, am az Altatódalt én is elkezdtem de csak odáig bírtam elolvasni(azt is megkönnyezve) hogy szakítanak..nincs happy end igaz?:/

2013. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De, van happy end :D Csak addig még nagyon sok rossz dolog fog történni. Nekem mondjuk nagyon tetszett, szerintem folytasd.

Harry Potter-t azért nem írtam, mert csak filmen láttam. :/ Viszont most már tervben van. :)

2013. febr. 24. 13:33
 5/15 anonim válasza:
Hiába láttad filmen a Harry Pottert könyvben egy egészen más élmény :) Csak ajánlani tudom. Láttam, hogy olvastál pár vámpíros könyvet. Twilight! Ha nem szereted a filmet akkor is olvasd el, hidd el megéri. ;)
2013. febr. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

Ajánlom még:

Lois Duncan: Kutyaszálló

Suzanne Collins: Az éhezők viadala, Futótűz, A Kiválasztott!

2013. febr. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem írtam, a Lélektársakat most olvasom, de eddig nagyon tetszik! Csak Sky-t nem tudom szőkén elképzelni, inkább olyan fekete hajúan.
2013. márc. 9. 14:16
 8/15 könyvmoly18 ***** válasza:

-Christine Nöstlinger könyvek

-L.M. Montgomery: Emily

-Meg Cabot:Misztikus Szerelem

2013. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Jane Austen: Büszkeség és balítélet. Könyvben fantasztikus, és a 6 részes sorozat filmben is nagyon jól sikerült!

Ha Darren Shant olvastál, Stephen Kinget nem próbálod ki? :) Nem annyira mese-szerűek a regényei (sőt, egyáltalán nem), viszont kevésbé gyomorforgatóak, mint a Démonos könyvek (félreértés ne essék, nekem nagyon tetszett mindkét sorozata. :) Tortúra, A remény rabjai, Állattemető, Cujo, Ragyogás, ezek mind hátborzongató mesterművek. ;)

Továbbá tudom még ajánlani Annie Proulx: Közel s távol c. novelláskötetét. A Közel s távol c. novellája alapján készült a Túl a barátságon c. film. Nagyon megható.

Harry Potterek, igen!! Megéri elolvasni a könyvet, más a hangulata, arról nem is beszélve, hogy rengeteg plusz infó van benne, amit a filmből kihagytak. Másképp fogod látni a dolgokat a filmben, ha elolvasod a könyvet.

Ha az ilyen romantikusabb-pikánsabb történeteket kedveled, a barátnőm nagyon ajnározza a Fekete tőr testvériség c. könyvsorozatot. :)

Jó szórakozást! :))

2013. márc. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ja! És még van pár:)

Szabó Magda: Abigél

Lois Lowry: Az emlékek őre

Louis Sachar: Bradley, az osztály réme és Stanley, a szerencse fia.

Csodás történet az utolsó 3, az Abigél (biztos hallottál már róla) inkább azoknak való, akik át tudják érezni a háborús időszaknak azt a feszültségét, vagy hogy is mondjam... Szóval az érettebbeknek való:)

2013. márc. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!