Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ismertek Lem Éden-jéhez...

Ismertek Lem Éden-jéhez hasonló könyveket?

Figyelt kérdés
2013. febr. 23. 18:08
 1/4 Mirk ***** válasza:
Mondjuk Lemtől a Kudarc és a Solaris :)
2013. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. A Solaris-t már olvastam, nagyon tetszett, ez a Kudarc meg jónak tűnik, majd beszerzem. Esetleg még egyéb?
2013. febr. 23. 20:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Robert Charles Wilson - Bioszféra. Annyi a különbség, hogy az adott bolygóra az emberek kutatási célokkal érkeznek, nem kényszerleszállás miatt, de nagyon jó könyv. Amúgy az írónak van egy trilógiája ami nekem speciel nagyon tetszett. Az első kötet a Pörgés, a második a Tengely, a harmadik az Örvény. Az alapötlet az, hogy egy hártya kerül a Föld köré, amin kívül sokkal gyorsabban telik az idő. Ami a Földön 1 nap, az a hártyán kívül százmillió év, ami szerintem egy hatalmas ötlet, és az író nagyszerűen ki is használja az ebből adódó lehetőségeket!

Igazából Lem bármelyik írását nagyon tudom ajánlani, hatalmas író volt! Ha a Legyőzhetetlen-t nem olvastad még, akkor az kötelező! Nem fogsz csalódni :D

A Sztrugackij fivérek A bíbor színű felhők bolygója is tetszene neked szerintem. Ez arról szól, hogy egy új típusú űrhajóval utaznak asztronauták a Vénuszra ahol nagy mennyiségű hasadóanyagot sejtenek. 1959-ben adták ki először, szóval vannak alapvető hasonlóságok a Lem művek és eközött.

Ez kicsit off topic, de nemrég olvastam el Hannu Rajaniemi-től a Kvantumtolvaj-t ami egy eszméletlen jó, lebilicselő, magával ragadó sci-fi regény. Egyszerűen zseniális az írói stílus, és megvalósítás. Amúgy Rajaniemi matematikai fizikusként végzett az oulu-i egyetemen és húrelméletből doktorált Cambridge-ben, a Kvantumtolvaj pedig egy nagyon jó hard sci-fi könyv, viszont teljesen máshogy 'hard' mint pl Lem vagy Asimov.

2013. febr. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amúgy az Alexandrában kapható Lem összes műve kronológikus sorrendbe szedve, azt hiszem 6 kötetnél tart a sorozat. Drága könyvek viszont még mindig olcsóbb mintha egyenként vennéd meg őket (4000 körül van). A Legyőzhetetlen az elsőben van.
2013. febr. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!