Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szereted Jókai Mór stílusát?...

Szereted Jókai Mór stílusát? Mit gondolsz a könyveiről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 15. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Őszintén, nem szeretem.

Könyveiben kizárólag a nemesség élete a központi téma,ellentétben kortársával Victor Hugo műveivel, sokkal mérsékeltebb az realizmus ábrázolása a könyveiben.

Ez az én véleményem.

2013. jan. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kedvelem, csak évekre elvette a kedvem az, hogy annak idején kötelező volt A kőszívű ember fiai, ami szerintem nem éppen a legjobb könyve. Aztán olvastam tőle mást is, és szimpatikus.
2013. jan. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szeretem, 4 kedvenc magyar íróm egyike. Gyönyörű a nyelvezete, a stílusa, és remek a humora. Sajnos, ezt a régies stílust a mostani gyerekek nem nagyon értik.

Legjobban ezeket szeretem tőle: Az aranyember, Egy magyar nábob, Kárpáthy Zoltán.

2013. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Második válaszoló a számból vette ki a szót.

Jókainak igazán remek könyvei vannak (Névtelen vár, Fekete gyémántok, Szegény gazdagok).

Nem szabadott volna kötelezővé tenni a Kőszívű ember fiait, mert a legtöbb fiatal azt szűri le belőle, hogy Jókai milyen nehézkes és vontatott, holott nem így van.

2013. jan. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elsővel egyet tudok érteni, olvastam már pár könyvet Victor Hugotól és értem, hogy mire gondol. Viszont nekem mind Hugo, mind Jókai nagyon tetszik. Jókaitól most a Fráter Györgyöt olvasom, igaz, hogy kicsit nehézkes, jócskán találkozok idegen szavakkal, de ez csak hasznomra válik, fejlődik a szókincsem. Sőt, örülök is, hogy lexikális tudást tudok szerezni egy szépirodalmi műből.
2013. jan. 16. 17:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!