Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért jó a Twilight széria?

Miért jó a Twilight széria?

Figyelt kérdés
Twilight fanok,most felszólalhattok.Miért gondoljátok hogy jók a karakterek?Mi olyan jó a történetben?Mit tanított nektek?Mit gondoltok a filmekről?
2013. jan. 13. 20:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
A színészek szarok, az operatőri munka is, hülyeség a történet, ilyen szutykot még sohasem láttam. röviden ennyi. ha részletesebben is kíváncsi vagy a véleményemre írj privit!
2013. jan. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fan, de nem is utálnom. Utálni nem igazán lehet, ahhoz azért kapunk valamit. Önmagában a négy könyvbe kiterjesztett történet nem felel meg az én ízlésemnek. Mind a négy könyv (és így a filmek is) arról szól, hogy Bella és Edward nem lehetnek egymásé, valamint Bella vámpírrá akar válni, és ezért minden őrültséget elkövet - csupán ezek jeletenek bármiféle történést. Mert persze csak az ember lehet ilyen halandó, hogy ily' mondón vétkezik, elakarja veszíteni a szüzességét. Egyébként sem bírom az ilyen típusú, szerencsétlen, mindent a szerelemért karaktereket... ez annyira nem valóságos, és megértem, hogy nem kell a könyvnek a valóságról szólni, de ez már a másik végletben is átesik a ló túloldalára. A karakterek egyébként felszínesek, semmi mélyebb motivációjuk nincsen, talán még Rosalie, Jane vagy Marcus lehetne értelmes, de azokból is a kevésnél is kevesebbet kapunk. Nem csoda, ez egy igénytelen YA. Semmit nem tanított, én ezt a vallásos hülyeségeit messzire elítélem... szüzesség a legfőbb kincs? A csaj pedig a világon nem akar mást csak elveszíteni... annyira nyilvánvalóan borzadály, hogy hányni lehetne őket. Röviden összefoglalva ennyi.
2013. jan. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok fan, igaz megvolt az a korszakom is... :D


Én igazából annyit köszönhetek az Alkonyatnak, hogy megszerettette velem az olvasást. Azóta már sokkal nagyobb műveket is olvastam, amikre addig terjedelmük miatt rá se néztem, mert 'megvan filmben is'.

Így visszagondolva nem igazán tudom, mit szerettem annyira benne, de akkor tetszett, és ez a lényeg. Most is megvan, amiért oda meg vissza vagyok. Jöhetnék a sablonszövegekkel, hogy az igaz szerelemről szól, meg a barátságról, de őszintén, végig azért szurkoltam, hogy Bella szökjön el Jacobbal kalandvágyból. :D

A filmek meg szerintem jók, jól megoldották, bár sok mindent máshogy csináltam volna, a könyv színvonalát szerintem hozza.

De ha eddig nem olvastam volna, 15 éves fejjel biztosan nem vágok bele, ez pont jó volt nekem 3-4 éve.

15/L

2013. jan. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Twilight szeria romantikus. gyonyoruen irja le Stephanie a kettejuk kozti vonzast, avagy a megsem beteljesulest. Szep es romantikus tortenet, amibe meg izgalom is van. A kerdes pedig nem az olyanokhoz szolt, mint az elso valaszolo, aki csak ocsarolni tudja az olyan nagy irono altal kiadott konyvet, mint Stephanie Meyer. Mashol tagasabb. Ha nem tetszik, nem kell olvasni. Aki vagyik egy masik vilagba, annak a Twilight Saga nagyon jo valasztas.

Udv! :)

2013. jan. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ház nem tudom,az hogy ne olvassa elég furcsa megoldása a problémának,mivel ahhoz hogy ócsárolja,nyilván tudnia kell hogy mi történik benne.Nyilván nem tudta hogy nem fog neki tetszeni mikor a kezébe vette.

Igen egyébként a kérdés ironikus hangvételű,mivel én is olvastam a könyveket,és képtelen vagyok megérteni hogy mitől vannak az emberek úgy oda.

Ha valaki mélyebben beleássa magát az irodalom rejtélyeibe,és tudomást szerez néhány igazán különleges történetről és írói fogásról,rádöbben hogy ez a könyv semmi újat nem mutatott.Nem lehetnek együtt,de akarják?Pipa.Örök szerelem?Pipa.Tökéletes férfikarakter?Minden második szerelmes könyv.Az egyetlen különbség e között és a többi könyv között az az,hogy tinédzserekről szól akik vámpírok...vagy csivavák.

Szóval szerintem itt van a csivava elásva,egy romantikus könyv-gyerekeknek.

Az érzelmi kötelékekről semmit sem tudok mondani,egyszerűen...semmilyenek.Oké hogy Eddy és Bellus szereti egymást,de miért olyan hatalmas ez a szerelem?Mit kellett legyőzniük?Miken kellett olyan keservesen átverekedniük magukat?Mi fűzte olyan szorossá a kapcsolatukat hogy a legnagyobb csapást is kibírja?A vulturi?Cöh.Mindketten örökké dögösek és szépek,bitang erősek,csillognak,legyőzhetetlenek és pont.Mondjon akárki valami áldozatot Bella részéről,ami a vámpírrá válásával kapcsolatos!

Meg most az,hogy Bella többször ki akarja nyírni magát mert nem lehet együtt a pasival KITŰNŐ üzenet a lányoknak szerte a világon.Ha nincs szerelem,nincs életed.Öld meg magad,akkor felfigyel rád.Ez nem vall valami erős karakterre.Igazából mondjon valaki akármilyen logikus dolgot Bellával kapcsolatban!Miért van szürke egérnek beállítva mikor első nap mindenki imádja a suliban?Miért ugrándozik Jackob és Edward között mikor nyilvánvalóan lelkileg kínozza Jackobot?Miért hiteti el vele egyik pillanatban hogy van esélye(CSÓKOLJ MEG)a másikba meg már Edwardért nyáladzik?Hogy a fenébe lett terhes az első szex után?MÁSNAP?!

És még sorolhatnám...

Egyébként #2 én is észrevettem a tengernyi vallásos utalást a filmben és a könyvben,és nagyon kibuktam tőlük.

Azt hiszem mormon az író,ugye?

2013. jan. 14. 23:57
 6/11 A kérdező kommentje:
*Hát
2013. jan. 14. 23:58
 7/11 anonim ***** válasza:
Az elobbi valaszolo vagyok... igy ebbe meg nem is gondoltam bele.
2013. jan. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, mormon, és igen, tényleg igazad van.
2013. jan. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
tipikus tinip*csa (nincs rá szebb szó) cucc semmi eredeti nincs az egészben. mittudjamén hány könyvnyi szenny, amit 1 oldalon le lehetne írni.
2013. jan. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 7

Nagyon örülök annak hogy nem üvöltötted le virtuálisan a fejemet mint általában a fanoknál szokás,hanem kulturáltan és éretten kezelted a mondandóm.Ez egy nagyon jó tulajdonság,csak így tovább és ne hagyd magad agymosni.Légy óvatos.

Egyébként találtam egy nagyon jó filmkritikust YouTubeon,csinált Twilight kritikát is,hát én betegre röhögtem magam:D

Csekkoljátok ha akarjátok:

http://www.youtube.com/user/HollywoodNewsAgency

2013. jan. 16. 17:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!