Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szeretnék írni egy könyvet,...

Szeretnék írni egy könyvet, hogy kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Már rengeteg kis történetet írtam, fanficeket. Általában ilyen 10-15 oldalakat.

És egyszer elkezdtem már írni egyet, de abbahagytam. Hogy kezdjek bele egy ÚJ történetbe?


2009. júl. 30. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát vagy az "olvasóhoz" résszel vagy az előszóval... De talán a legcélszerűbb ha elsőre a címet írod le.
2009. júl. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem írd fel a történet fontosabb részeit majd fejtsd ki bővebben

pl. Iskola>új gyerek>ellenszenv>közös házifeladathoz párnak osztják be őket>rájön h nem is olyan,mint gondolta>barátság>szerelem....

Remélem segítettem:)

2009. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
utolsó! köszi :)
2009. júl. 31. 11:28
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem, bár regényt még én sem fejeztem be, de amit most írok annak már eléggé a végén vagyok. Naszóval:

- Semmiképp ne kezdd a címmel, az majd közben kialakul

- legyen egy nagyjáboli váz, hogy tudd merre kell haladni

- vezess jegyzetfüzetet, ahova minden ötletedet írd föl

- a következő fejezet történését írd le pár mondatban előre, esetleg még a hangulatot is, amit meg akarsz jeleníteni

- a karaktereket is vezetheted előre, hogy ne írj ellentétes infókat róla


kb ennyi jutott eszembe, ha valami kérdés van írj még, szívesen segítek a kollegáknak :D

2009. aug. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi:) jó tanács
2009. aug. 1. 19:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is regényt írok, bár még a közepén sem vagyok egészen. Annyit tennék hozzá, hogy az eleje a legnehezebb. Találj ki valami figyelemfelkeltő, rövid dolgot, aminek hangulata is van, mert az tartja majd ott az olvasót. És ha jót akarsz, tényleg írsz egy vázlatot előre, mert én nem írtam és gyakran percekig gondolkozom, hol is áll a fejem:D Figyelj rá, hogy eredeti legyen, ne legyen sablonos és a szereplők saját, erős stílussal bírjanak. Ahhoz pedig, hogy érezd a feszültséget és tudd, hová kell pakolni a fordulatokat és a csattanókat, előtte rengeteg jó könyvet is el kell olvasni. És még mielőtt nekiállsz egy jelenetnek, tudd, hogyan kezdődik és hogyan végződik, mert egy rossz helyen elvágott, befejezetlennek tűnő jelenet taszító tud lenni. Remélem, tudtam segíteni. Sok sikert!
2009. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
85%

Prológus, Bevezetés vagy Előszó


A legtöbben azt mondják, hogy elkezdeni a leg nehezebb. Nálam nem így volt nekem könnyű volt és most a vége felé járok. Most nehéz, mert nem akarom úgy összecsapni, mint Rowling a 7 könyv végén.

Én azt mondom ha van tehetséged lassan bontogasd ki a történetet (akkor nem lesz unalmas), de ha nem akkor ne akarj hosszan elnyújtani semmit.

2009. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%

DD Én is könyvet írnék,bár szerintem nem vagyunk egy korosztály :)mind1,ezeket én is megtartanám :)

azt ajánlom viszont:a címet vagy hagyd a végére,vagy abban a témában írd végig,... írnám tovább a tanácsoka de most szalad az idő,később még beírok ugye nem baj?

2009. dec. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2009. dec. 24. 16:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!