Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ti mit szerettek az olvasásban...

Ti mit szerettek az olvasásban? Miért olvastok?

Figyelt kérdés

Épp ma gondolkoztam azon, ha megkérdeznék, hogy mit szeretek az olvasásban, akkor nem tudnék mit feleni. Aztán elgondolkotam rajtam, és arra jutottam, hogy azért, mert ezáltal elmenekülök egy "másik világba" a saját érzésim és gondolataim elől.


Ti ?


2012. szept. 3. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szintén így vagyok vele. Elég sok rossz dolog van az életemben mostanában, az olvasás viszont teljesen ki tud kapcsolni. Ahogyan leképzelem a szereplőket, a környezetet az teljes mértékben lefoglalja az agyamat. Film nézésénél sokkal könnyebben elkalandozom.

Egy szépirodalmi alkotásnál ezen kívül nagyon tudom élvezni a nyelvezetet, a szófordulatokat, azt hogy az író úgy láttatja a dolgokat, ahogyan én nem tudom.

2012. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, én inkább ezt úgy fejteném ki, hogy kiélem az álmaimat. Szeretek igényes műveket olvasni, mert az hagyja, hogy a fantáziám szabadon szálljon. De igazad van, ezáltal egy "másik világba" csöppenek.:) Plusz szeretek jól informált lenni, és szeretem, ha kiismerem magam dolgokban. Az olvasás egy remek lehetőség erre. Az alap műveltséghez tartozik szerintem, egy két könyv kiolvasása.
2012. szept. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit olvasok.

Néha én is azért, hogy abba a bizonyos "másik világba" kerüljek. Bár ha már itt tartunk, minden "másik világ" különböző - más, ha indiánregényt olvasok, ha romantikust, ha sci-fit, ha krimit és így tovább. Ezen kívül pedig nagyon szeretem a jó történeteket, gyerekkorom óta rajongok a "mesékért", mióta abból kinőttem, a könyvek mesélnek nekem. :)

Viszont ott vannak az ismeretterjesztő és életrajzi könyvek, az egy másik kategória. Szerintem abban is van élvezet, mikor személyeket (sportolókat, sikeres embereket, történelmi személyeket, stb.), városokat, tájakat, kultúrákat, korszakokat vagy akármi mást ismer meg az ember. Ha egy ilyen könyvet fejezek be, mindig tök jó érzés arra gondolni, hogy már többet tudok a világról.

2012. szept. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert én is kellek ahhoz, hogy egy teljes legyen. Egy filmbe nem kell beleélnem magamat, hogy a szereplők külseje, a táj és minden egyéb meglegyen, de egy könyv csak akkor nyújt teljes élményt, ha hozzáadom a fantáziámat, látom magam előtt a karaktereket, a helyínt, beleélem magamat, "ott vagyok". Az író lát valamit, amit senki más, leírja szavakkal, és ha én elolvasom, látom ugyanazt, mintha személyesen adna egy kulcsot ahhoz a másik világhoz.
2012. szept. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Bár valószínűleg sosem fogok eljutni Alaszkába (ami nekem a Föld egyik leggyönyörűbb helye), mégis már sokszor jártam ott. A könyvekkel, útleírásokkal. Minden bizonnyal jobban ismerem, mint egy átlag amerikai állampolgár.


Ha zaklatott vagyok, Fekete Istvánt veszem elő, valamelyik csodálatos könyvét. Olyan mintha kirándulást tennék a természetben. Megnyugtat.


Amikor gyönyörködni akarok a magyar nyelvben, beleolvasok egy Jókai kötetbe.


Ha romantikára vágyom, jöhet a Jane Eyre, a Büszkeség és balítélet, a Scarlett, vagy számtalan címet írhatnék még.


Ha tanulni szeretnék, nagyszerű tudományos- ismeretterjesztő írók könyveiből választhatok /Carl Sagan, Richard Dawkins../

Tehát:

Nekem az egyik legfontosabb tevékenység az életemben az olvasás. Nem a menekülés a cél, hanem az utazás. Csodás helyekre, ha csak gondolatban is.

2012. szept. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Számomra az olvasás ...nem is tudom,igazi csoda.Imádom!Először is,a könyv illatát.Mindig,ha veszek egy új könyvet,azzal kezdek,hogy fellapozom,és jó mélyen beszívom az illatát.Nincs még egy olyan illat,mint az új könyvé.

Aztán...az olvasás számomra egyenlő az utazással.Más világok,más emberek,más élethelyzetek.Nagyon bele tudom élni magam a cselekménybe (főleg a Stephen King regényeket emelném itt ki-olvasom,olvasom,és egyszer csak arra leszek figyelmes,hogy borzongok,félek vagy éppenséggel kacagni támad kedvem,és léptelen vagyok felpillantani az adott könyvből).

Összegezve:minden könyv egy új élmény,és sajnálom,ha egy izgalmas regénynek vége szakad.

2012. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én azért olvasok, mert:

a, Megnyugtat

b, Olyan világokat járok be olvasás közben, amikben egyszer szeretnék élni

Nem mellesleg, a szókincsem is bővítem közben :)

2012. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!