Mennyire népszerüek a második világhábórúról
egyáltalán a koncentrációs táborokról szóló
könyvek?
Figyelt kérdés
Lehet, hogy fura vagyok, 16 éves lány létemre, de ezek nagyon érdekelnek, és szeretnék egy regényt is írni fiataloknak föleg, ahova olvasói tapasztalataimat foglalnám bele egy szerelmi történetbe a háborúról, azért, hogy megtudják, milyen rettenetes lehetett akkor szeretni valakit, amikor olyan nehéz volt a sors, és hogy milyen rettenetes dolog a háború. Érdekelné ez a fiatalokat? Egyáltalán milyen korcsoportot érdekel leginkább? Saját véleményekre is kiváncsi lennék.
Szia! engem is érdekeltek ezek a dolgok mindig, már 15 éves koromtól imádtam a II. világháborúval kapcsolatos könyveket és filmeket. Jelenleg Szolzsenyicintől olvasom a Gulag szigetcsoportot párhuzamosan Kertész Kudarcával.
Lehet, hogy egy olyan könyv, amit tervezel írni, sok embert érdekelne. Az egy más kérdés, hogy mivel saját tapasztalataid nincsenek, alapos kutatómunkát kéne végezned az alaposság végett.
2012. aug. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
2/7 anonim válasza:
Én 15 éves vagyok és engem is nagyon érdekel ez a téma. (A töri a kedvenc tantárgyam.) Még nem olvastam ilyen könyveket, de szeretnék majd, ha picit nagyobb leszek, mert később talán jobban megértem. Az apukámat is nagyon érdekelte ez a téma, úgyhogy sok ilyen könyvünk van itthon. Én szívesen olvasnék ilyen regényt, de csak ha nem nyálas és inkább történelmi regény kategóriába tartozik, mint például A kőszívű ember fiai.
2012. aug. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/7 anonim válasza:
Csatlakozom a fiatal II. vh-rajongók körébe :D
Örülök, hogy nem vagyok egyedül ezzel az érdeklődési körrel 15 éves lányként. Imádom a világháborús könyveket és filmeket, és biztos elolvasnám a tiédet is!
2012. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
4/7 anonim válasza:
Ne törődj azzal, hogy mennyire népszerűek az ilyen regények. Ha jól van megírva, akkor bármiből siker lehet.
Azt tudnám javasolni, hogy olvass visszaemlékezéseket a neten. Magyarul és angolul is lehet ilyeneket találni.Pl:
Olvasd el Anna Frank naplóját és ha tudsz angolul, akkor szintén érdekes olvasmány lehet Rutka Laskier naplója is.( Őt a lengyel Anna Frank-nak nevezik)
Ezekből a személyes történetekből nagyon sok ihletet meríthetsz, így te is jobban át tudod érezni a történteket, mint a száraz történelmi tényekből (természetesen ez is fontos a hitelesség miatt, de egy regény úgy érinti meg igazán az embereket, ha az olvasók át tudják érezni a történteket)
Nagyon sok sikert kívánok az íráshoz!
2012. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
5/7 A kérdező kommentje:
Oliver Lustig Lágerszótár cimü könyvét olvastam el, és akkor kezdett el érdekelni a téma, nemrég olvastam Kertész Imrétöl a Sorstalanságot, de a regényre már jóval azelött gondoltam, nemsokkal azután miután a Lágerszótárt befejeztem.Inkább a szerelmi történet lenne a lényeg, de a koncentrációs tábor és a háború nagyban befolyásolja, és emiatt lenne tragédia. Persze én se vagyok oda a nyálas regényekért, éppen ezért igyekszem, hogy amennyire lehet, ne legyen az.
2012. aug. 30. 13:43
6/7 anonim válasza:
Elie Wiesel-től olvastad "Az éjszaka" című könyvet? Nem semmi, bár nem igazán a "szerelem" a témája, de a koncentrációs táborban lévő szörnyű dolgokat írja le benne az író, megtörtént események alapján.
2012. szept. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
7/7 anonim válasza:
Nem lenne jó ötlet.Gyanítom,az még eszedbe sem jutott,hogy nem minden úgy volt,ahogy azt a zsidók beállítják,ugye?Nem véletlenül utálják rengetegen világszerte őket.
Szóval írhatsz szerintem,de akkor csak igazat írjál meg.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!