Mondanátok ilyesmi könyveket?
Sziasztok! Belémcsapott megint egy ilyen korszak, hogy olvasni akarok, és most egy olyan korszakomat élem, ahol szeretném a szókincsemet növelni, főleg ilyesmi szavakkal mint a "releváns", "manifesztál"...
Elsődlegesen a filozófiai könyvek, elmélkedések az életről, és hasonló könyvek (Pl: Freud, Machiavelli, és hasonló nagy nevek), de jöhetnek más típusú könyvek is (Pl: Ken Folett).
Ha szereted Ken Follett-et, akkor ajánlom neked Frederick Forsyth, Robert Ludlum és Glenn Meade könyveit.
Szókincsfejlesztésre bármilyen szépirodalmi mű megfelel, arra viszont vigyázz, hogy ha a hétköznapi beszédbe túl sok idegen, nehezen érthető szót keversz bele, negatív reakciókat válthatsz ki az emberekből. Az én szememben nincs annál nevetségesebb, mint amikor valaki a műveltsége fitogtatása érdekében teletűzdeli a mondatait az általad felsorolt szavakkal.
Megjegyzem Machiavelli-től a Fejedelem számomra nagy csalódás volt. Sokat hallottam róla, sok irodalmi műben példálóznak vele, ezért nagy várakozással olvastam el, ennek ellenére nem fogott meg.
Jókait annyira nem szeretem, Gárdonyitól régen sokat olvastam, tetszik az írásmódja (Bár az Egri Csillagok számomra unalmas volt).
Kurt Vonnegut-ról még nem hallottam, olvasok majd tőle, mert életrajza alapján szimpatikus ember.
Forsyth-ról már hallottam, Ludlum-tól olvastam már 1 könyvet (most nem emlékszem a címére, J. Edgar Hoover-ről van benne szó), Glenn Meade-ről pedig még nem hallottam, utánanézek :)
Nem az a célom, hogy mindenféle intellektuális szavakat használjak, csak zavar hogy néha nem jutnak eszembe a megfelelő szavak, és egy "izé"-vel helyettesítem (nem fordul elő sűrűn, de amikor igen, akkor engem idegesít, nem azt akivel beszélek).
Hát, A Fejedelem számomra sem volt a legjobb mű amit valaha olvastam, de mivel érdekel a Medici-féle Firenze világa, el kellett olvasnom. A "Mandragóra" című műve viszont már elfogadhatóbb volt szerintem.
Köszönöm a válaszokat, zöldek mentek mindenkinek, de természetesen még jöhetnek könyvek! :)
Ha érdekel a Mediciek Firenzéje, akkor viszont ajánlom Mario Puzzo-tól a Család című könyvet. Ez ugyan a Borgiákról szól, de szerény véleményem szerint nagyon jól van megírva.
Glenn Meade-től pedig érdemes elolvasni a Brandenburg és a Hófarkas című könyvet. Forsyth-tól pedig ajánlom az Ikont és a Sakál napját.
Megpróbálhatod Umberto Ecot is, néha nagyon bele tud melegedni a filozófiai (és filológiai) elméletei magyarázásába.A Foucault-ingában pl. egyszer még engem is sikerült annyira megkavarnia, hogy vissza kellett olvasnom két oldalt. Mondjuk nála a szókincs nem olyan durva, inkább csak az nehezít, hogy hatalmas az utalásrendszer és sok idegennyelvű részt használ.
(De ha olyan "jól hangzó" szavakat keresel, javaslom a Bakos-féle Idegen szavak szótárának forgatását, hasznos. Néha egészen vicces.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!