Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok ilyesmi könyveket?

Mondanátok ilyesmi könyveket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Belémcsapott megint egy ilyen korszak, hogy olvasni akarok, és most egy olyan korszakomat élem, ahol szeretném a szókincsemet növelni, főleg ilyesmi szavakkal mint a "releváns", "manifesztál"...


Elsődlegesen a filozófiai könyvek, elmélkedések az életről, és hasonló könyvek (Pl: Freud, Machiavelli, és hasonló nagy nevek), de jöhetnek más típusú könyvek is (Pl: Ken Folett).


2012. aug. 23. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát én nem olvastam ilyen könyveket mégis megtudok fogalmazni egy mondatot úgy, hogy az átlagember egy kukkot ne értsen belőle. Viszonylag gyakran írok hivatalos leveleket, talán ez a dolog miértje.
2012. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem is elsősorban azért, hogy szókincs, tudom ez paradoxon állítás mert azt írtam a kérdés leírásában, de még sem árt ha az ember művelt, és amúgy is, olvasni akarokm szóval kérlek, ne legyen OFF :) (zöldet kaptál azért, mert értelmes válasz volt :) )
2012. aug. 23. 19:52
 3/11 halibel ***** válasza:
100%
Szókincsfejlesztésre ajánlom Jókait és Gárdonyit :)
2012. aug. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kurt Vonnegut-ot mindenképpen ajánlom, a szókincsfejlesztés mellett a művei nagyon elgondolkodtatóak, szerintem érdemes tőle olvasni.
2012. aug. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha szereted Ken Follett-et, akkor ajánlom neked Frederick Forsyth, Robert Ludlum és Glenn Meade könyveit.


Szókincsfejlesztésre bármilyen szépirodalmi mű megfelel, arra viszont vigyázz, hogy ha a hétköznapi beszédbe túl sok idegen, nehezen érthető szót keversz bele, negatív reakciókat válthatsz ki az emberekből. Az én szememben nincs annál nevetségesebb, mint amikor valaki a műveltsége fitogtatása érdekében teletűzdeli a mondatait az általad felsorolt szavakkal.


Megjegyzem Machiavelli-től a Fejedelem számomra nagy csalódás volt. Sokat hallottam róla, sok irodalmi műben példálóznak vele, ezért nagy várakozással olvastam el, ennek ellenére nem fogott meg.

2012. aug. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Jókait annyira nem szeretem, Gárdonyitól régen sokat olvastam, tetszik az írásmódja (Bár az Egri Csillagok számomra unalmas volt).


Kurt Vonnegut-ról még nem hallottam, olvasok majd tőle, mert életrajza alapján szimpatikus ember.


Forsyth-ról már hallottam, Ludlum-tól olvastam már 1 könyvet (most nem emlékszem a címére, J. Edgar Hoover-ről van benne szó), Glenn Meade-ről pedig még nem hallottam, utánanézek :)


Nem az a célom, hogy mindenféle intellektuális szavakat használjak, csak zavar hogy néha nem jutnak eszembe a megfelelő szavak, és egy "izé"-vel helyettesítem (nem fordul elő sűrűn, de amikor igen, akkor engem idegesít, nem azt akivel beszélek).


Hát, A Fejedelem számomra sem volt a legjobb mű amit valaha olvastam, de mivel érdekel a Medici-féle Firenze világa, el kellett olvasnom. A "Mandragóra" című műve viszont már elfogadhatóbb volt szerintem.


Köszönöm a válaszokat, zöldek mentek mindenkinek, de természetesen még jöhetnek könyvek! :)

2012. aug. 24. 10:45
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha érdekel a Mediciek Firenzéje, akkor viszont ajánlom Mario Puzzo-tól a Család című könyvet. Ez ugyan a Borgiákról szól, de szerény véleményem szerint nagyon jól van megírva.

Glenn Meade-től pedig érdemes elolvasni a Brandenburg és a Hófarkas című könyvet. Forsyth-tól pedig ajánlom az Ikont és a Sakál napját.

2012. aug. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mario írta a Keresztapát is ugye? Akkor biztos jó könyv, felveszem a listámra. Utánanéztem Forsyth-nak, és elég jó könyvei vannak, tőle is majd nézek részletesebben párat amit majd legyűrök, Glenn Meade-től pedig a Hófarkas szimpatikusnak tűnik. Köszi, zöld ment!
2012. aug. 24. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod Umberto Ecot is, néha nagyon bele tud melegedni a filozófiai (és filológiai) elméletei magyarázásába.A Foucault-ingában pl. egyszer még engem is sikerült annyira megkavarnia, hogy vissza kellett olvasnom két oldalt. Mondjuk nála a szókincs nem olyan durva, inkább csak az nehezít, hogy hatalmas az utalásrendszer és sok idegennyelvű részt használ.

(De ha olyan "jól hangzó" szavakat keresel, javaslom a Bakos-féle Idegen szavak szótárának forgatását, hasznos. Néha egészen vicces.)

2012. aug. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
George Orwell: 1984, ha még nem olvastad. :) Zseniális könyv és tele van idegen eredetű szavakkal.
2012. aug. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!