Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Ha ezt a rövid történetet...

Ha ezt a rövid történetet olvasnád egy könyv borítóján elolvasnád?

Figyelt kérdés

Egy fekete öltönyös alak megy az utcán. Átlagos fekete gucci öltöny méregdrága lakk cipővel gyönyörű sima nyakkendővel. Sötét napszemüveggel és egy szamuráj kard tokkal a hátán. Fehér és kb 180cm magas átlag súlyú. De furcsa magabiztosan járkál az utcán mintha sebezhetetlen lenne talán az is. Az többi átlag ember lehajtott fejjel mennek el mellette, félnek tőle. 2010 re megváltozott a világ. 2020 ra kitört a 3. világháború, mindenki hadban ált. De senki nem számítót Indiaiakkal és a Japán közös hadseregével, nagyon hamar elfoglalták Kínát, és meglepetés támadással hátba támadták az Orosz hadsereget. Amerika az Angolokkal és Franciákkal közösen támadták az orosz határokat. Oroszok a Kínai segítségre vártak de azok csúnyán leégtek. Így csak az Irakiak terror csapataik tudták segíteni az orosz csapatokat. Németek a Magyar csapatokal osztoztak, és így segítették a Japán, Indiai hadsereget. Amerika oda áll ahol nagy a pénz. Most nem mennék bele a részletekbe de Japán totálisa letarolta a világot. Így Japán átt vette irányitást a földön. Amerikát és Ázsiát ők és Indiaiak fenhatalmazás alá adta. Európa maradt Németeké és Magyaroké. A Japán kormány olyan gyorsan növekedett mint előtte így már az űrt pásztázták új lakható bolygók és más lények után. Már 3 lakható bolygót találtak és azok jelenleg 2 turista lakhely, a maradék 1 az katonai fő hadiszállás. Az ősi japán hagyományok lettek véradók. Japán mai napig is azt hiszik hogy van vérrokonság köztünk még a mongolok nagy hadjáratából, amiben lehet igazság. Így jó viszonyba lett a két nép. A németek ugyanígy lettek az Indiaiakkal fel emlegették az ősi Hitler kultuszt és stb.. Persze csak a határain belül, mindig is a Japán kormány uralta őket csak úgy csinálták hogy ők ezt ne vegyék észre, és amikor szorul a hurok akkor vissza húzták őket. Így változott meg a világ. Most 2160-at írunk és Magyarországon rend és fegyelem van. Vissza állították a császárságot így a Japán császár volt mindenek felett utána jött a Magyar király aki nem más volt mint egy báb. De az emberek boldogan élhettek egy darabig míg nem jött a tökéletes ötlet a lázadók és többi más külső ellenség ellen. Így létre hoztak egy különleges rendet amely tagjai tejhatalommal rendelkeztek. Nem kellet semmit meg magyarázniuk és csak a Japán császárnak voltak kötelesek jelentést adni. Ők voltak az elit, akik a császári ellenségek ellen specializálódtak. Nekik nem volt törvény, és akik velük kezd ki az nem élt sokáig. A mi főszereplőnk egy ilyen ember, igazi nevét nem lehet tudni szerintem már ő maga se emlékszik rá. Hentes, és nem véletlenül ez a neve, ő a egyik legszemetebb ember aki az elitek közé tartozik és nem azért mert szeret kínozni hanem mert úgy tud ölni mint egy hentes aki darabolja a húst. 100 évvel ezelőtt pszichopata gyilkosnak nevezték volna, ma pedig az állam egyik legjobb emberének mondják. Mindenki fél tőle és nem véletlenül. De térjünk át rá.


Hentes vok, a kormánynak dolgozok mint egy takarító. Elvégzem azokat a piszkokat akik a kormánynak ártanak. Hogy fanatikus vagyok-e? Egyáltalán nem. Nem érdekel a politika sőt ezzel a szarságot utálom amint épp benne vagyok. Hazug, korrupt, csaló társaság. Hogy miért dolgozok akkor nekik? Mert kényelmesebb mint ha ellenük dolgoznék. Hogy gonosz ember vagyok? Nem érdekel ilyenek születem ehhez értek ezt csinálom, ha nem tetszik hát akkor szólj nekem és ennyi volt. Szól a telefon.

-Halló?

-Jó napot itt a kormány, egy nem kívánatos személy érkezett a városba az adatait átküldtük a kéziszámítógépére. Bármi segítség kell csak szóljon.

-Értettem.

A számítógépre egy kép és egy név van rajta. Jamo Mitsuto. Ismerősen hangzik de nem nagyon érdekel most csak munka van mindent más ki kell zárni. Össze szedem a cuccomat, és viszem a bőröndömet. A tiszti katanámat a hátamra csatolom. Bezárom a lakást és elindulok a lift felé. Lift elromlott, azt hiszem ezt meg kell majd beszélnem a házmesterel, kedveltem az öreget de úgy látszik meg kell tőle szabadulnom. Ez a második hibája, az első az volt hogy a kutyája az ajtóm elé sz@rt. Ez már megengedhetetlen a mai világban. De előbb a munka. Hol lehet egy menekülőfélbe lévő kormány ellenséget meg találni? Információ. Egy információt két dologgal lehet ki fizetni vagy sok pénzel vagy meghagyod neki az életét én általában az utóbbit szoktam alkalmazni jobban kifizetendő. Így meg kell találni a legnagyobb sz@rt a Teke nevezetű kocsmába. Ott is volt, épp megint egy nővel kezdett ki de nem vette észre hogy a nő legjobban el küldeni a francba. Oda mentem mellé és így se tudta le venni a szemét a nő melleiről, így képtelen voltam egy korsót ketté törni a fején. A kis hölgyet el küldtem a fr*ncb* azzal a felszólítással hogy míg nincs 18 és itt látom meghal. Ezek a mai fiatalok!!!

-Hentes!!- végre felismert a patkány.

-Üdv!!!

-Mi járatban barátom?- és kezet nyújtott.

-Ha még egyszer a kezed hirtelen mozdulatot tesz tőből levágom és nem azért mert utállak bár egy kicsit ez is közre játszik, de a reflexeimet nem tudom meggátolni ha szeretném akkor sem. Így rakd vissza csülködet és meg ne mozdulj csak válaszolj 4 kérdésre és meg hagyom a füledet.

_Ne viccelj cimbora tudod hogy velem bármit meg lehet beszélni.

-Azt meg hiszem, a múltkor is véletlenül csaltál tőrbe és akartál megölni.

-Az csak tréfa volt cimbi, hisz még élsz.

-Hát persze mert olyan s*ggf*jeket küldtél mint azok akik még fél méterről se tudnának eltalálni.

-Tényleg? Erről nem is hallottam.

-Persze hogy nem hallottál hisz mind halott.

-Ja tényleg, asszem erről már gondolkoztam de valami közbe jött.

-Jah tényleg ha már itt vagyok dumcsiznunk kéne.

-Öööö. Mégis miről?

-Természetesen Jamo Mitsuto-ról.

Köhögés roham jött rá. Nem tudtam mitévő legyek öljem meg most vagy hagyjam meg rongyos életét? Meggondoltam magam, nem ölöm meg, nem jól van ez így. Nem most fogom megölni. Talán ha lesz felesleges időm akkor végzek vele. Sűrű nap lesz az előbb a házmester utána meg ez fog jönni. Már előre unatkozom.

-Na gyerünk mond meg hol találhatom., nincs időm.

-Nem tudom hol van, de megmondhatom hol látták utoljára persze egy kis pénz feljavítaná a memóriámat..

-Ezt a múltkor is eljátszottad és azóta nincs hüvelykujjad, nem tanultál az esetből?

-De de bocsánat, tudod hogy mennek itt a dolgok a tekintélyemet meg kell tartanom.

-Hát, tőlem választhatsz vagy az ujjad vagy a tekintélyed, melyik a fontosabb?

-Ha megbocsátasz az ujjamat választanám.

-Nagyon helyes tanul a kutya.

A keze elég gyorsan a kabát belső zsebébe nyúlt, azonnal a katana után nyúltam, mire előhúzta a pisztolyát addigra a kardom hegye gyengéden megérintette a nyaki ütőeret, ebből rá jött hogy nem kéne tovább kísérletezni mert nincs rá esély, egy egér nem tudja legyőzni a macskát (kivéve persze a Tom&Jerry) de ezt a rajzfilmet ma már csak a fanatikus 20. századi rajongók nézik mint én.

-Ez rossz ötlet volt! Most megválaszolod a kérdésemet és meg hagyom a rongyos életedet, bár nagyon f*lb*szt*d az agyamat.

Az mondják hogy egy éjszakai lebujban szokott lenni. A neve hogy Nosferatu. De oda csak jelszóval lehet bemenni. És még te magas rangú ezredes se tudsz utat parancsolni oda.

Oké akkor halljuk a jelszót.

Inkább leírom.

Írjad!

Közben körülöttünk szépen lassan kiürült a kocsma, egyedül a kocsmárosné Bell, akit ismertem régóta és a takarító akinek nincs neve mert nincs elég idő megjegyezni mert a mai világban a pórnép gyorsan elhalálozik. Brutális lenne? Nem hiszem, ez az élet rendje az erősek fent maradnak, a gyengék meghalnak és azok a gyengék akiknek sok pénzük van azok meg veszik az erőseket hogy védjék meg őket. Ez ilyen egyszerű. Egy zsebkendő repült elém egy mondattal. Hát nem emberek vagyunk! Egy mosoly jelent meg a számon, milyen ironikus, ez volt az első mosoly a 13 születésnapom óta amikor akkor öltem meg az első áldozatomat.


2009. júl. 21. 03:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

tele van DURVA helyesírási hibákkal!

azt, hogy vok, meg nem használhatod egy könyvben, msn-en, sms-ben stb elmegy, de máshol nem

2009. aug. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

1., Helyesírási hibák (meg nem helyesírási hibák, pl.: véradó- mérvadó; tejhatalom-teljhatalom)

2.,Amikor valakit leírsz, akkor nem kell olyan rohadt pontos adatokat megadni, hogy 180 centi, meg átlag súlyú. Nem vagyok író, szal nem tom e helyett mi hangozna jobban, viszont aktív olvasó az vagyok, és szúrja a szemem.

3., Ha egyszer elkezdesz leírni valakit, akkor ne az legyen már, hogy hirtelen a közepén úgy döntesz, hogy inkább a világpolitikai helyzetet kezded el vázolni.

4., De ha már egyszer elkezded vázolni a világ globális helyzetét, akkor érthetően tegyed, és ne össze vissza, hogy pl. beszélsz a japánokról, aztán valami másról, aztán megint a japánokról.


De őszintén szólva engem legjobban a helyesírási hibák zavartak, mert ezzel átláthatatlanabb lett az egész. Nem hinném, hogy ha ez mind rá lenne tuszkolva egy 20x10 centis könyv hátuljára (meg talán a belső borítóra, nem tom, hogy gondolnád) elolvasnám.

2009. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
ööööö....NEM. Igazából kb a 6. mondat után feladtam xD Nem fogott meg és eléggé unalmas is....bocsi
2009. okt. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Kicsit túl részletező, de érdekes történetnek tűnik.
2009. okt. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

"Jó napot itt a kormány" :)


A történettel még nem is lenne baj, de nagyon átkéne dolgoznod, hogy eladható legyen. Ahogy az előttem hozzászólók is írták, a helyesírásod gyötrelmes, de ami még rosszabb, hogy nagyon amatőr módon fogalmazod meg a dolgokat. Mindenesetre fantáziád az van, sok olvasás és tanulás után bármi lehet még belőled, akár író is. Ne add fel.

2010. máj. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:

Szia! dolgozz még rajta!


Ha szó szerint vesszük a kérdést, akkor pedig: EZ NEM FÉR RÁ EGY BORÍTÓRA!!!!! :D

2010. jún. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
érdekes de nekem megmozgatta a fantáziám. :D A hapsiról eminem jutott eszembe XDD
2010. okt. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Na én azt mondom, hogy a történet az jó lenne, van fantáziád, ez tény. Csak tényleg sok a helyesírási hiba...:S Meg ezt valahogy le kéne rövidíteni, nem férne egy borítóra. Néhol a fogalmazásod sem a legjobb. Az ilyen fajta könyveket nem minden ember kedveli. Ennek nagyon érdekes története van. De hajrá, ne add fel az írást :)
2013. márc. 26. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Javíts a helyesírásodon,de egyébként én utálok olvasni,ez a történet viszont kapásból megfogott,elolvasnám.
2014. júl. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!