Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Te mennyi idő alatt olvasol...

Te mennyi idő alatt olvasol el egy oldalt, egy átlagos regényben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 22:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egy Animus-kiadós ifjúsági regényben (Stanley, a szerencse fia; Harry Potter, Bud vagyok, uram) egy óra alatt nyolcvan oldalt olvasok el. Kisebb alakú vagy nagyobb betűvel szedett könyvet gyorsabban, van olyan, ahol háromnegyed óra alatt olvastam el száz oldalt, de olyan is, ahol egy perc egy oldal. Könyv, betűszedés és tartalomfüggő.
2012. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Azokkal vagyok egy véleményen, akik azt mondják, szedés, betűméret és tartalomfüggő. A Scribd-en egyszer 200 oldalt olvastam el egy óra alatt (Harry Harrison nem túl bonyolult szövegű), de most a W40K Szukits-féle kiadásával megszenvedek, nagyon keskeny margó, vékony sorközök, apró betűk, nehéz, túldíszített szöveg - fáradtan három-öt perc is lehet egy oldal. Igyekszem lélekben felkészíteni magamat a könyvre még az olvasás előtt, ha ismerem a szerző stílusát, vagy a könyv műfaját, próbálok felkészülni. Ha tudom, hogy agyoncicomázott, barokk tirádák várhatóak, gyorsabban olvasok, de ha minimalista stílust vártam, és nem azt kapok, jóval lassabb az olvasási ütemem. Azt hiszem, egy "átlagos regénynél" az olvasási sebességem körülbelül az egyik válaszoló említette 80 oldal/óra körül jár.
2012. aug. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Így percre pontosan nem tudom, de úgy 3 óra alatt olvasok el 200-230 oldalt.

Ha több a leírás, akkor több az idő, ha több a párbeszéd, akkor kevesebb.

2012. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én nem figyelem, csak az olvasásra koncentrálok. Igazán nem fontos, hogy milyen gyorsan olvasol, ha nem élvezed a történetet.


De, hogy a kérdésre is válaszoljak: az Eragon első részét két nap alatt olvastam el. Aztán lassítottam, mert rájöttem, ha sietek, akkor túl gyorsan vége lesz az egésznek. :))

2012. aug. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem elég konkrét a kérdésed!

Mi számít átlagos regénynek?

Nálam egy Mikszáth vagy Gárdonyi vagy Agatha Christie átlagos. Egy Jókai vagy Tamási Áron már nem! (Nekem Jókai nehéz, nem elég gördülékeny számomra)



Nem szoktam nézni az időt, hogy hány perc alatt olvasok el egy oldalt.Egyrészt, mert utazás közben olvasok, másrészt, mert viszonylag lassú olvasó vagyok, ami amiatt lehet, hogy szeretem képként látni a történéseket.

2012. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!